+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Berlín není městem, kde byste se snadno nudili. Oplývá nekonečnými možnostmi zábavy. A tady pro vás máme jen hrstku z těch, které stojí opravdu za to. Kde jinde, než v Berlíně polezete oknem do kina, poobědváte v berlínské domácnosti nebo si zahrajete ping-pongový maraton? A k tomu všemu vám ještě strom přání vyplní vaše tužby.

Oknem do tajného kina

Koupit si lístek na filmové promítání do multikina je nuda, ale protáhnout se oknem do promítacího sálu, o kterém ví jenom pravý Berlíňan, může být dobrodružství. Kino Durchsfenster na sebe neupozorňuje žádnou cedulí, která by na vás křičela: “Tady se koná tajné promítání!“ Musíte sami vědět, kde přesně jít a na které okno zaklepat.

Kino je naštěstí v přízemí, takže poté, co se bezpečně vyšplháte do okna, můžete se ihned přidat k dalším zvědavcům, kteří čekají, co se bude dít. A že to bude opravdu překvapení až do poslední minuty. Kino nemá žádný oficiální program, takže v podstatě nevíte, na jaký film jste přišli.

A teď se dozvíte to největší tajemství. Prozradíme vám, kde se kino nachází, ale pozor, tuto informaci dále nešiřte! Kino Durchsfenster najdete v Kreutziger Straße 18 a dveře, nebo spíše okno, se vám otevře od pondělí do soboty vždy po deváté hodině večerní. V sobotu pak od sedmi hodin. Další informaci ocení hlavně kuřáci, protože v kině je kouření povoleno!

Berlín umí plnit přání

Věříte-li trochu na magii, pak určitě budete chtít navštívit Volkspark Friedrichshain, jenž ukrývá strom, který přes noc vyplní všechny vaše tužby. Není lehké ho v parku obrostlým stromy najít. Musíte mít oči na pozoru, pochodovat cestičkou kolem zahrady a u lampy na východním konci se vám sám jistě ukáže.

Pokud ve strom, který plní přání nevěříte, pak jeho návštěvu můžete pojmout jako ojedinělý literární zážitek. Při začtení se do vzkazů, které lidé přivazují na strom, narazíte na všechno možné, od žadonění za světový mír, přes milostné přání až po dětské žádosti o první chytrý telefon.

Ping-pongová kultura drtí sportovní svět

Po přečtení článku o tipech, jak si Berlín užít plnými doušky, ale přitom nic neutratit, jistě víte o ping-pongových stolech, které jsou rozesety po celém městě. Teď se k ping-pongovým stolům ještě jednou vrátíme. Nepředsavují jen místo, kde sem tam někoho porazíte nebo kde ze zlosti z prohry „rozmlátíte“ pálku. Poslední dobou si utváří svou vlastní kulturu.

Během dne můžete potrénovat své dovednosti na volně přístupných stolech v parcích a večer můžete zamířit do legendárního berlínského ping-pongového baru Dr. Pong, který se nachází v Eberswalder Strasse 21. Zvuk odrážejícího se míčku od stolu tu zní do brzkých ranních hodin, a to vše za doprovodu hudby, která ve vás vyburcuje tu pravou „bojovou“ náladu.

Na baštu do berlínské domácnosti

Nikde jinde nepoznáte, jak to opravdu chodí v berlínských domácnostech, než když jednu z nich navštívíte. To vám umožní projekt BonAppetour, který vám poskytne kulinářský zážitek v podobě obědů, večeří i kurzů vaření, večeří, a to přímo v domovech místních hostitelů.

Stačí, když si zvolíte, do jakého města se chcete vydat a co chcete ochutnat. Nejen, že vám hostitel, se kterým budete jistě sdílet společnou vášeň pro vaření, skvěle uvaří, ale také vám určitě rád prozradí, co v Berlíně vidět, čemu se vyhnout a na co si dát pozor. I když budete hosty, pocit domova bude stále s vámi a možná se něčemu přiučíte a získáte nový recept, se kterým doma oslníte všechny známé.

Kolekce německých piv jako COOL suvenýr

Jaký suvenýr by nejvíc potěšil mužské osazenstvo vaší domácnosti? Kolekcí německých piv by pánové jistě nepohrdli. Do svého výběru musíte zahrnout známé značky jako Berliner Kindl nebo Berliner Pilsner, ale také další pivní speciály, které se pijí napříč celým Německem.

Výhodou je, že v každém berlínském supermarketu na ně narazíte, a tak nemusíte složitě pobíhat po městě a hledat specializované obchody. Nezapomeňte ani na stálici mezi německými pivy Berliner Weisse, který byl v Německu nejoblíbenějším nápojem už v 19. století a dnes spadá do portfolia pivovaru Berliner Kindl. Ochutnat ho můžete v každé hospodě i restauraci, kde je ochucen malinovým nebo neonově zeleným mařinkovým sirupem, který mu dodává sladkou příchuť. Sirup i pivo je k zakoupení v supermarketech i na trzích.