+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Berlín, město měst! Při jeho návštěvě budete chtít všechno vidět, slyšet a ochutnat. Proč ale platit za něco, za co platit nemusíte? Využijte tento „chytrý“ seznam a užijte si Berlín ve velkém.

Berlín ZADARMO č. 1: Polední koncert ve Filharmonii

V předsálí budovy berlínské filharmonie se každé úterý, mimo letní prázdniny, pořádají polední koncerty zdarma. Vždy od 13:00 si můžete užít 40 až 50 minut komorní hudby nejvyšší kvality. Zahrají vám členové berlínské filharmonie, instrumentalisté německého symfonického orchestru a studenti berlínské konzervatoře a akademie.
Adresa: Berliner Philharmonie, Herbert-von-Karajan-Strasse 1, 10785 Berlín

Berlín ZADARMO č. 2: Nedělní Karaoke v Mauerparku

Potřebujete prorazit v hudební branži nebo si jen tak zazpívat? Vydejte se do berlínského Mauerparku, kde se každou neděli, kromě zimních měsíců, pořádá free karaoke koncert. Připravte se, že vše vypukne přesně v 15:00, kdy se dav lidí posadí na trávu a za bouřivého potlesku podporují všechny, co měli chuť vystoupit. Odvahu jim samozřejmě dodává i moderátor Joe, který má s podobnými akcemi letité zkušenosti.
Pozor, koncert může být vlivem nepřízně počasí zrušen. Proto se raději ujistěte na facebookových stránkách, že se opravdu v danou neděli koná.
Adresa: Amphitheater Mauerpark; Eberswalder Str. 10435 Berlín

Berlín ZADARMO č. 3: FoodShare

Než jídlo vyhodit, radši ho darovat. To je motto, kterým se Berlíňané dnes řídí. Veřejné lednice umožňují komukoliv do nich vložit jídlo, které ví, že nestihnou spotřebovat, ale také umožňují komukoliv jídlo z nich jednoduše vzít a sníst. Pokud tak při procházkách Berlínem dostanete hlad, tak si zajdete zdarma najíst se k jedné z mnoha lednicí.
Adresa: Na mnoha místech v Berlíně

Berlín ZADARMO č. 4: Muzeum Otty Weidtovy dílny pro nevidomé

Otto Weidt byl majitel malé továrny. Na tom není nic neobvyklého. Jenomže jeho továrna se od běžných manufaktur lišila. Otto během 2. světové války zaměstnával slepé a hluché Židy, kteří vyráběli košťata a štětce. Tento továrník se všemožně snažil chránit své židovské dělníky před pronásledováním, stíháním a deportací. Jakmile se situace zhoršovala, rozhodl se konat. Našel pro své zaměstnance úkryt, kde některé z nich schoval. Jedním z těchto úkrytů je právě muzeum, kam se můžete denně od 10:00 do 20:00 podívat zdarma.
Adresa: Blindenwerkstatt Otto Weidt, Rosenthaler Straße 39, 10178 Berlín

Berlín ZADARMO č. 5: Jazzová pondělí v A-Trane

Berlínskou jazzovou scénou číslo jedna je club A-Trane, který se právoplatně zasloužil o titul nejdůležitější evropský jazzový bar. Stal se také místem, které v minulosti umělci užívali k nahrávání svých alb. Přijďte se zaposlouchat do jazzových koncertů, které se pro vás zdarma pořádají v pondělí. Nejen tento den je však zasvěcen hudbě zdarma. Každou sobotu máte vstup zdarma na jamovou session.
Adresa: A-Trane, Pestalozzistraße 105, 10625 Berlín

Berlín ZADARMO č. 6: Wi-Fi zdarma

Zapnout si mobilní data v zahraničí není levnou záležitostí, a tak se vyplatí zajít si na místa, kde je Free Wi-Fi připojení. V Berlíně si nyní můžete na svých telefonech zapnout Internet na 30 minut zdarma, a to aniž byste se museli někam registrovat. Pouze potvrdíte podmínky použití a pak stačí najít jeden ze 100 hotspotů, odkud zdarma a rychle sjedete nejnovější fotky na Instagramu, videa na Snapchatu a zprávy z Whatsappu.

Berlín ZADARMO č. 7: Zahraj si ping-pong

Berlín je propletený sítí ping-pongových stolů, na kterých můžete zdarma bojovat o titul mistr ping-pong. Většinu veřejně přístupných stolů najdete v místních parcích, ale také na jiných místech. Abyste nemuseli dlouho bloudit, podívejte se ping-pong mapu.

Berlín ZADARMO č. 8: Muzea ve vybrané dny

Mnoho berlínských muzeí nabízí ve vybrané dny vstupy zdarma. Pokud chcete mít přehled, pak byste měli vědět, že do Akademie umění se dostanete zdarma každé úterý od 15:00 do 19:00, do Muzea keramiky poslední pondělí v měsíci nebo třeba do Muzea filmu a televize ve čtvrtek od 16:00 do 20:00.
Od středy do pátku máte zdarma vstup do Muzea neslýchaný věcí.
Adresa: Academy of Arts, Hanseatenweg 10, 10557 Berlín
Ceramics Museum Berlin, Schustehrusstraße 13, 10585 Berlín
German Cinematheque, Potsdamer Straße 2, 10785 Berlín
Museum of Unheard Of Things, Crellestraße 5, 10827 Berlín

Berlín ZADARMO č. 9: Skladiště a půjčovna u Leila

Chybí vám spousta věcí v domácnosti, ale zato máte plno nepotřebných věcí, které není kam uskladnit, ale citová vazba vám brání se s nimi rozloučit? Vložte je do svého cestovního kufru a vydejte se do Berlína k Leile. Tento obchod, funguje jako půjčovna a skladiště v jednom. Abyste si z tisíce věcí, co tu leží, mohli s sebou domů něco odnést, musíte nejprve něčím přispět. Pak se dohodnete, na jak dlouho si chcete danou věc propůjčit a svoji poskytnout někomu třetímu.
Adresa: Fehrbelliner Straße 92, 10119 Berlín

Berlín ZADARMO č. 10: Lekce tance zdarma

Pokud chcete něco udělat se svým tanečním uměním, pak máte při návštěvě Berlína vhodnou příležitost. V baletní síni Clärchens se můžete zúčastnit bezplatných pondělních lekcí salsy pro začátečníky nebo zdarma středečních lekcí swingu.
Adresa: Auguststraße 24, 10117, Berlín