+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Značka Primark v Drážďanech je dnes hlavním důvodem, proč mnoho Čechů míří do Německa na nákupy. Musíme se smířit s tím, že Drážďany už nejsou jen o návštěvě barokního komplexu Zwingeru s jeho ohromující sbírkou porcelánu či kostelu Frauenkirche, ale je to právě Primark, kvůli kterému teď do Drážďan putují kolony aut a autobusů.

Pokud chcete ušetřit za benzín nebo se nestresovat řízením či parkováním v neznámém městě, pojeďte s námi do Drážďan pohodlně autobusem. Víte, že se Primark nachází jen 10 minut chůze od naší zastávky u hlavního nádraží? Můžete také využít MHD. Na Pragerstraße, kde je Primark umístěn, se dostanete pomocí S-Bahn 7, 8, 9, 11, 12 nebo autobusy 75 a 82.

Primark v Drážďanech

Hlavním trhákem industriálního města Drážďan je obchod s modrým nápisem Primark. Návštěvníky neodradí ani dlouhé fronty u kabinek, kde si můžete vzít pouze 8 ks oblečení, nekonečná řada u pokladen a všudypřítomní „securiťáci“, kteří brání schody před útokem unavených cizinců, kteří po třech hodinách strávených nakupováním netouží po ničem jiném, než si na ně na pár minut sednout a odpočinout si. I tak je Primark to nejlepší, co mohlo trh s oděvy potkat. Levné, moderní a skvěle padnoucí, to jsou hesla, kterými se Primark řídí. Kdo by jen tušil, že tento nákupní ráj leží jen 150 km za hranicemi České republiky, v Drážďanech, v nákupní pasáži Centrum-Galerie (adresa: Trompeterstraße 5).

Primark v Evropě

První Primark světu otevřel dveře už v roce 1969, a to v Dublinu. Dnes lidé, kteří milují levnou, ale „šik“ módu mohou nakupovat ve 270 Primark obchodech v 9 evropských zemích.  A kdy můžete v Primarku nakupovat? Od pondělí do soboty vždy od 9:00 do 21:00 hodin. Kroutíte hlavou nad tím, proč lidé do Primarku chodí, když jsou tam takové tlačenice na kabinky? Myslíte si, že se vás tato posedlost netýká? To se mýlíte. Primarkmánie vás totiž dostane hned po prvním kroku do obchodu.

Nákupní centra v Drážďanech

Nakupování je taky určitý druh sportu. Jen si spočítejte, kolik za den ujdete po obchoďácích kilometrů, kolikrát musíte provádět břišní tance, když se snažíte nasoukat do zkoušeného oblečení, a jak moc posilujete bicepsy a tricepsy při tahání těžkých tašek.  

Altmarkt-Galerie pro celou rodinu

Adresa: Webergasse

Pokud si chcete pořádně „zashoppovat“, vyzkoušejte nákupní pasáž Altmarkt-Galerie, kde je neskutečných 200 obchodů. Trhákem tohoto nákupního centra je ovšem obchod Hollister, do kterého proudí davy zahraničních návštěvníků. Pokud jste v tomto americkém zázraku ještě nikdy nebyli, pak vás může zmást vzhled obchodu. Někdy totiž připomíná chatku někde na pláži. Tma, hlasitá hudba a upovídaní prodavači vás však nesmí odradit. Módní kousky rozhodně stojí za vyzkoušení. Ne ve všech německý městech narazíte na tyto značkové oděvy v kalifornském stylu. Ještě na jednu ojedinělost zde narazíte. Oblečení je zde navoněno editovaným parfémem, a tak vám zakoupené zboží bude doma ještě dlouho vonět. V Altmarkt-Galerii si najde každý to své. Nakupovat můžete oděvy z konfekce či od značkových návrhářů.

QF pro náročné

Adresa: Neumarkt 1

Milovníci luxusu a dobrého jídla by měli poznat nákupní centrum QF (Quartier an der Frauenkirche). Minout ho rozhodně nemůžete, pokud se právě procházíte na náměstí Neumarkt. QF leží přímo proti baroknímu kostelu Frauenkriche. Na co tu narazíte? Na značkové obchody jako Gucci a Dolce Gabbana, stylové restaurace, kde ochutnáte kávu ze všech koutů světa, nebo se můžete nechat ostříhat od nejlepších německých kadeřníků. Pokud hledáte pro své blízké unikátní dárek, pak si odběhněte do Stenders, kde si pořídíte koupelovou kosmetiku s částečkami zlata.

Globetrotter umožní testovat sportovní vybavení

Adresa: Prager Straße 10

Kde si koupit kvalitní outdoorové oblečení? V Čechách to jde snad jen přes e-shop, ale tam pak vzniká problém, že pokud špatně odhadnete svou velikost, musíte zboží zasílat zpět a čekat na nové. Drážďanští milovníci sportu takové starosti nemají. Stačí si zajít do Globetrotteru, kde na čtyřech patrech mohou vybírat ze 700 značek sportovního vybavení pro cyklisty, běžce, atlety i turisty. Horolezci si navíc ještě svou novou výstroj otestují na horolezecké stěně i v kabině, která umí simulovat sněhovou bouři i prudký déšť. A nejen horolezci mají štěstí, také milovníci plavby na kajaku mohou v přízemí otestovat, jak kajak pluje v bazénu s protiproudem.

Vydejte se do ulic Drážďan

Nechcete-li mít stejný oděv, jako každý druhý, pak hurá do Neustadtu. V ulici Königstrasse je nespočet exkluzivních butiků a starožitností, kde si pořídíte novou a hlavně unikátní sezónní kolekci. Neustadt však nejsou jen obchody s oblečením. Je to místo, kde se schází studenti a moderní umělci. Zdi budov jsou zde zdobeny uměleckými díly vyznavačů street artu .  V jazzovém baru můžete diskutovat o problémech, které sužují dnešní společnost, v rockovém baru si můžete vyhodit z kopýtka a v kavárně se můžete dlouze zamýšlet nad lidskou existencí. V Neudstadtu si prostě každý najde to své.

Nakupování v Drážďanech

V Čechách je často zvykem vyjet s rodinou na nákupy v neděli, a proč taky ne, když jsou všechny obchody otevřeny. Němci však stejně nesmýšlejí. Pro ně je neděle dnem odpočinku, a tak se vám může stát že ochod, ve kterém jste si chtěli pořídit novou garderobu bude v tento den zavřený. Výjimkou jsou však pekárny, které jsou i v neděli v plném provozu. Zřejmě proto, aby si Němci mohli vychutnat ranní kávu s čerstvým pečivem.  V Čechách se také traduje, že Němci mají daleko lepší potraviny, než jsou k sehnání u nás. Když už tam tedy budete, zajděte si na pořádný nákup, a to nejen do supermarketů.  Každý pátek najdete na Lingner-Allee největší drážďanský trh. Seženete zde suroviny prvotřídní kvality.

Více informací o Drážďanech a nákupech

www.drazdany.info (čeština)

www.dresden.de (němčina)

www.germany.travel (angličtina)

www.primark.com (angličtina)