+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Teplota pod nulou, mráz a někdy i sníh dokáže vyčarovat pohádkovou atmosféru, ale přiznejme si, nikomu se nechce chodit po památkách v takové zimě. Seznamte se s místy, která stojí za to v tomto mrazivém období ve Vídni navštívit. Nebudou chybět bruslařské kreace na kluzišti, trénink curlingu, cesta do tropů v motýlím domě, ochutnávka horké čokolády a překvapivě i běžkování.

Zima ve Vídni č. 1: Zapoťte se na kluzišti

Od ledna do března se z vídeňského Rathausplatz stává jedno velké kluziště, kde máte možnost předvést ostatním své bruslařské nadání. Jako v ledovém království si budete připadat díky osvětlené fasádě zdejší radnice. Dovádět na ledě mohou všechny generace lidí, kteří milují tento zimní sport. Zahřejte se při bruslení na ledové ploše o rozloze až 8000 m². Nudit se zde zaručeně nebudete. Po celý den se na kluzišti rozléhají tóny známých hudebních hitů, které vás jednoduše dostanou do rytmu. Pokud se vám nechce do Vídně s sebou tahat brusle, pak si je můžete na tomto místě vypůjčit, a pozor, dokonce i předem zahřáté.

Zima ve Vídni č. 2: Jako v tropech

Mrznou vám uši, nohy i ruce? Pak se vydejte do tropů a nemusíte chodit ani daleko. Stačí nakouknout to Imperiálního motýlího domu, který je tropickou oázou s více než 400 volně poletujícími motýly. Tato krásná secesní budova je dnes oficiální součástí královského paláce Hofburg a před více než sty lety byste právě zde potkali císaře Františka Josefa I. se svou chotí Sisi, jak relaxují.

Zima ve Vídni č. 3: Curlingové šílenství

O curlingu jsme toho ještě nedávno moc nevěděli. A není se čemu divit, když teprve v roce 1998 se tento sport stal plnohodnotnou součástí zimních olympijských her. Dnes už ale není žádnou novinkou, a pokud chcete ke curlingu trochu přičichnout a co nejpřesněji dopravit po ledu své kameny do předem určeného prostoru, pak se vydejte na Rathausplatz, kde je připraveno hned několik curlingových drah. Své vítězství pak můžete oslavit horkým punčem nebo svařákem, který se tu prodává.

Zima ve Vídni č. 4: Horká čokoláda pro všechny

Nic v zimě nezahřeje tak, jako horká čokoláda. Ve této rakouské metropoli si ji můžete vychutnat ve speciální kavárně Demel ve stylu rokoka. Všechny vážené dámy, pánové, šlechta i vídeňská buržoazie s prvním zimním ochlazením mířila do Demelu, kde se servíruje horká čokoláda, která je tak bohatá a hustá, že se vám může zdát, že pijete tekutou tabulku pravé čokolády. Pokud budete hosty v kavárně Demel, pak nebuďte překvapení, že k vám bude zdejší personál hovořit v třetí osobě. Obsluhovat vás budou pouze ženy, jak tomu bylo v minulosti, které budou oblečeny do černých uniforem s bílým límečkem. Demel vám totiž nabízí cestu do minulosti s horkou čokoládou v ruce.

Zima ve Vídni č. 5: Na bežky do Vídně

Že se v městě nedá běžkovat? Nevěřte tomu! Ve Vídni je hned několik tratí na běžkování. Vyzkoušet můžete tu, která vede parkem Prátru nebo tu na Donauinsel. A to samozřejmě není všechno. Věděli jste, že autobusy Eruolines nedopraví do Vídně nejen vás, ale také vaše lyže a běžky? Vyhnete se tak hledání půjčoven a ráno jen tak vstanete a hurá na běžky do parků Schwarzenberků nebo na Wienerberg.