+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Patříte mezi cestovatele, kteří rádi brouzdají městem s člověkem, který má přehled? Komentované prohlídky nejsou žádnou novinkou, ale co vyzkoušet ty, ze kterých si s sebou domů odnesete suvenýr? Ve Vídni jsou aktuálně velmi žádané Instant tours. Vydejte se na prohlídku rakouské metropole s instruktorem focení a průvodcem v jedné osobě, ale hlavně, a to je unikátností celého projektu, s Polaroidem v ruce.

Jak Instant tours vznikaly?

Thomas a Gilbert ze Sophort.com, kteří tyto unikátní prohlídky představili světu, nejdříve vedli kurzy pro milovníky retro fotografií. Na konci každého workshopu vzali své účastníky, aby si vyzkoušeli své nové vědomosti v terénu. Právě tehdy je vnukla myšlenka zorganizovat komentované prohlídky po všech vídeňských highlightech, a to s fotoprůvodcem a hlavně s fotoaparátem Polaroid.

Instant tour není ledajakou tour. Během jednoho dne se dovíte zajímavosti z rakouských dějin, neuniknou vám ani historická fakta o Polaroidech a zjistíte, jak s Polaroidem pracovat a zachytit správný moment. Aby váš zážitek byl úplný a měli jste možnost mít svého průvodce alespoň na chvilku jen pro sebe, je velikost skupiny omezena počtem šesti účastníků.

Čtyři trasy, jeden skvělý zážitek

Instant tour se vám nabízí hned ve čtyřech variantách. Thomasovou oblíbenou trasou je ta, která vás zavede do Prátru a jeho okolí. Tato prohlídka trvá 150 minut, během kterých poznáte zákoutí nejstaršího zábavního parku, který byl založen už v roce 1755.

Druhou možností je vydat se na klasickou prohlídku, která je ideální po ty, kdo ve Vídni ještě nikdy nebyli a chtěli by na vlastní oči spatřit dominanty tohoto města. Prohlídka začíná u Karlskirche a vede středem města. Za 150 minut se vám město odhalí v celé své kráse.

Asi o 30 minut delší je pak Urban Instant tour, která vás přivede do míst, která dýchají mladistvou energií. Vydejte se i vy po vyšlapaných cestičkách na obhlídku vídeňského street artu do Donaukanal, do galerií na Spittelbergu, muzejní čtvrti nebo na hipsterský farmářský market Karmelitermarkt.

Poslední variantou je podívat se k chloubě celé Vídně, paláci Schönbrunn. Jeho zámecký park i zahrady lákají hlavně v letních měsících turisty ze všech koutů světa. Za 2, 5 hodiny poznáte letní sídlo, kde trávila svůj čas císařovna Sisi, kterou jistě znáte pro její touhu po kráse. Barokní zámek Schönbrunn místní znají především jako letní sídlo Habsburků, jejichž děti si zde hrávaly na schovávanou. Vy se ovšem dovnitř podíváte až po skončení Instant tour. Ve venkovních prostorech odhalíte přírodní krásu zdejších zahrad, kde se ukrývá bludiště s labyrintem.

Fotografování jako výzva

Představte si, že máte pouze jeden pokus na zachycení speciálního momentu. Je to výzva, při které je zapotřebí velké koncentrace a hlavně nadšení. Namísto stovek fotografií, které určitě máte ve svých chytrých telefonech, smíte během celé prohlídky vytvořit pouze 8 fotografií, které můžete mít za několik vteřin v ruce a vidět tak reálný výsledek. Vaše fotografie vám budou skvělým suvenýrem.

Pokud se chcete prohlídky zúčastnit ale nemáte k dispozici vlastní Polaroid, pak vás potěší informace, že po dobu prohlídky vám bude Polaroid propůjčen a v případě, že byste se do něj zamilovali, můžete si jej od Thomase nebo Gilberta odkoupit.