+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Málokdo to ví, ale Mnichov je ideálním místem, kam vzít svou drahou polovičku na romantický výlet. Po neodmyslitelné procházce tímto krásným městem se můžete vydat do nejkrásnějších lázní v Evropě, dát si delikatesy, lahodné víno či pár koktejlů ve vyhlášených restauracích a barech, anebo si dopřát jedinečné koupání pod hvězdami.

Vodní radovánky pro zamilované

Nejkrásnější lázně v Evropě jsou pro mnohé Lázně Müller´sches. Dříve sem nemohli muži a ženy společně, a tak byly 31 metrů a 18 metrů dlouhé bazény rozděleny na pánskou a dámskou část. Nebojte, tento zvyk se zde dnes již nedodržuje, zato cestu v čase zde rozhodně podniknete: tyto secesní lázně přinášejí blaho svým návštěvníkům od roku 1901 a vy ho poznáte v celém jejich historickém vývoji.

Trocha moře v bazénu si můžete dopřát v Lázních Westbad, kde na vás čeká také vířivka, masáže, finská i parní sauna, vnitřní bazén pod skleněnou kopulí. Největší raritou je tady však právě venkovní bazén se slanou vodou. A pokud neradi jen tak poleháváte, pak se můžete zúčastnit lekcí zdravotní gymnastiky.

Koupání pod hvězdami zažijete v Dante-Winter-Warmfreibad, kde mají v unikátních venkovních prostorách wellness bazén s teplotou vody až 34 °C.

Kde prochází láska žaludkem

Miluje vaše drahá polovička masitá jídla? Pak nesmíte při návštěvě Mnichova minout restauraci Zwickl – Gastlichkeit am Viktualienmarkt, na jejímž jídelním menu najdete dlouhý list všech druhů masových kuliček, které na světě existují. Za zkoušku rozhodně stojí kachní kuličky, ke kterým se hodí 3 druhy hořčicových omáček ochucených medem, citrónem a bylinkami.  A která bude nejvíce chutnat vám? Tradiční bavorská restaurace s přátelskou obsluhou vytvoří skvělou atmosféru pro váš romantický večer ve dvou.

Nejste-li příznivci luxusních restaurací, zato jste ale znalci dobrého jídla, pak Naxos Taverna, je tím pravým místem. Ačkoliv není v samotném srdci Mnichova, jsou její kuchaři považováni za mistry středomořské kuchyně, a to zejména řecké. O příjemnou domáckou atmosféru se stará sám majitel, který se během večera určitě na kratičký moment zastaví i u vašeho stolu. Skvělé jídlo, velké porce, dobrá cena a příjemné prostředí udělají z vašeho večera nezapomenutelný gurmánský zážitek.

Vinpasa je malá, ale krásná restaurace s mladou, zato skvěle vyškolenou obsluhou, která vám poradí, jaké víno se nejlépe hodí k vašemu jídlu. Pokud si z menu zvolíte domácky připravované těstoviny, pak se vám o nich bude ještě měsíc ve snech zdát.

Kam za nápoji lásky

Rumové mámení v Mnichově prožijete v Pusser’s Bar, kde podávají ty nejlepší koktejly a milovníci dobrého pití navštěvují tento podnik již od roku 1974.

V Zoozie’z si dejte kapku něčeho silnějšího, koktejlový lístek je tady téměř nekonečný. Skvělý název, stylový interiér, neodolatelné drinky s názvy jako Jack Sparrow, Novinář či Zombie.

To nejlepší víno teče proudem v Geisel’s Vinothek, která nabízí 20 odrůd vinné révy a téměř 500 druhů lahvových vín z celého světa.

Více informací

Lázně Müller´sches: https://www.muenchen.de/freizeit/orte/119389.html

Lázně Westbad: https://www.muenchen.de/freizeit/orte/119386.html

Lázně Dante-Winter-Warmfreibad: https://www.muenchen.de/freizeit/orte/119385.html

http://www.naxos-muenchen.de/