+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Určitě mi dáte za pravdu, že cestování ve skupince není jednoduché a ne vždy se všem s výběrem hotelu, restaurace či programu zavděčíte. Existují ale aktivity, které zaujmou každého, a jsou to hlavně ty, které jsou zadarmo. Chcete-li si odfrknout od práce (nebo školy) a vydat se s kamarádkami na nezapomenutelnou dámskou jízdu, která vás navíc nebude skoro nic stát, pak mám pro vás pár tipů, kde vás v Paříži zadarmo ostříhají, pobaví a dokonce i zadarmo občerství.

Dámská jízda v Paříži č. 1: Ostříhání a masáž hlavy ZDARMA

Renomovaný salón Toni & Guy, který je zodpovědný za vlasový styling na londýnském týdnu módy, pořádá v Paříži workshopy, kde se učí budoucí kadeřnické hvězdy.

Dámská jízda je skvělou příležitostí podniknout radikální změnu svého vzhledu. Nemusíte se bát, že byste se proměnily v pokusného králíka, na kterém by si studenti cvičili své dovednosti. O nový look se vám postarají profesionálové, kteří budou naslouchat vašim přáním a mile rádi vám poradí, co vám nejvíc bude slušet. Studenti uvidí, jak omračující sestřih má vypadat a vy přitom nezaplatíte ani korunu. Abyste se mohly stát modely, musíte se objednat na nový sestřih nebo barvu na stránkách akademie Toni & Guy. Pokud chcete obojí, bude nutné si zamluvit dva oddělené termíny.

Dámská jízda v Paříži č. 2: Na skleničku ZADARMO

Dámská jízda bez alkoholu jako by ani nebyla dámskou jízdou. Jak to ale zařídit, abyste za své nápoje nemusely platit? Buď se můžete nechat pozvat na drink nějakým milým Francouzem nebo si zajít do La Derniére Goutte, který se proslavil svými legendárními degustacemi vína zdarma. Vinaři z celé Francie se sjíždí do tohoto obchodu, aby zde předvedli, co za rok z jejich hroznů vzešlo a vy můžete být u toho.

Dámská jízda v Paříži č. 3: Jídlo jako bonus

Pijete v baru s přáteli, dobře se bavíte a najednou vás přepadne hlad. Co teď? Přece nebudete trhat partu a neodejdete se najíst do restaurace nebo do bistra, objednáte si nějaký snack přímo v baru nebo ho dokonce dostanete k pití zdarma. I to se může stát a v Paříži se to taky běžně děje. Musíte ale vědět, v kterých barech pít. Některé podniky servírují pří objednávce drinku kuskus, mušle nebo chipsy zdarma. Jedním z nich je i Tribal Café, kde v páteční a sobotní večer dostanete kuskus, aniž byste za něj zaplatily. V Le Bouillon Belge dostanete nejen občerstvení k nápoji zdarma, ale také budete přítomni hudebnímu vystoupení talentovaných hvězd z různých koutů světa.

Dámská jízda v Paříži č. 4: Kino v parku

Do parku se nemusí chodit jen na procházku nebo na piknik, ale během letních měsíců se může toto místo proměnit v kino, na jehož plátně se představí opravdové hvězdy. Festival Ciné en Plein Air promítá od července do srpna výběr těch nejlepších filmů, od místní tvorby, přes klasiku až po hollywoodské trháky. Nemluvíte francouzsky? Nevadí, můžete si procvičit třeba angličtinu. Mnoho filmů má buď anglické titulky, nebo jsou promítány v angličtině s francouzskými titulky. Tak rychle po západu slunce utíkejte s dekou v ruce na letní promítání.

Dámská jízda v Paříži č. 5: Vlňte se v rytmu

Nemáte partnera, který by vás doprovodil na taneční lekce? Nezoufejte a když už budete v Paříži, tak vyrazte s kamarádkami do taneční školy Step Dance Paris, kde vám poskytnou zkušební lekci tance zdarma. A pozor, v popisku události je, napsáno: „Není nutné přijít s partnerem!“ Ideální příležitost zakončit dámskou jízdu na parketu.