+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Může se zdát, že obchody Primark s dámskou, pánskou i dětskou módou jsou na oděvním poli jen chvilku. To je ale omyl. Primark obléká lidi už od roku 1969. Tento obchodní řetězec si nejdříve zamilovali studenti, které lákal na nízké ceny, postupem času si k němu našlo cestu mnohem více lidí, a to díky jeho široké nabídce. Dnes je Primark obchodem pro celou rodinu a naše autobusy vás pohodlně dovezou do měst, kde se nachází.

Jak nakupovat v Primarku?

V Primarku se obleče celá rodina, a to od hlavy až k patě. Seženete zde úplně všechno, včetně kosmetiky. Nákup probíhá tak, že u vchodu si vyzvednete velký nákupní koš, kam průběžně házíte všechny kousky, které vás zaujaly. Někdy se musíte dokonce prohrabávat velkými hromadami rozházeného oblečení, které prodavačky nestíhají uklízet. To vás ale nesmí zastavit, protože častokrát právě zde najdete kousky, které stojí za to.

Určitě byste měli vědět, že ačkoliv si můžete do nákupního koše schovat tolik kusů oblečení, kolik je vám libo, do zkušebních kabin vám vytížené obchodní asistentky povolí vzít si vyzkoušet pouze osm oděvů. Zbylé kusy na vás musí čekat ve speciální místnosti. To znamená, že jakmile si vyzkoušíte vámi zvolené kusy, jdete do řady, abyste si mohli vyzkoušet zbytek. Není se tedy čemu divit, že si v uličkách mezi regály zkouší dámy i pánové oblečení, aby ušetřili čas na čekání v řadách.

To ale není jediná řada, kterou musíte přetrpět. Další na vás čeká u pokladen. Ačkoliv se může zdát nekonečná, překvapivě po pár minutách stojíte už u kas a vytahujete své platební karty a za okamžik si s sebou odnášíte velkou papírovou tašku s nápisem Primark. Vyrazit na nákupy můžete kterýkoliv den mimo neděli.

A pozor, z Primarku si neodnesete jen tašky plné skvělého oblečení, ale také posílíte své svaly. Nakupování v Primarku je určitý druh sportu. Schválně si spočítejte, kolik za jednu návštěvu tohoto obchodu nachodíte kilometrů, kolikrát musíte provádět břišní tance, když se snažíte nasoukat do zkoušeného oblečení, a jak moc posilujete bicepsy a tricepsy při tahání těžkých tašek.

Primark v Drážďanech

Nejblíže českým hranicím je Primark v Drážďanech, do kterého se dostanete za 2 hodiny autobusem. Tento nákupní ráj totiž leží jen 150 km za hranicemi České republiky, v drážďanské nákupní pasáži Centrum-Galerie. Skvělé je, že pasáž se nachází asi deset minut chůze od autobusové zastávky, a tak nemusíte utrácet za jízdenky na MHD. Primark najdete na adrese Centrum Galerie Dresden, Prager Strasse 15, a nakupovat v něm můžete od pondělí do soboty vždy od 9:30 do 20:00 hodin. Nejrychleji se do Primarku dostanete, vydáte-li se na Wiener Platz, pokračujete 400 metrů po Prager Strasse a váš cíl máte nadohled. Pokud ovšem neradi chodíte a upřednostňujete MHD, pak se do Primarku dostanete pomocí S-Bahn 7, 8, 9, 11, 12 nebo autobusy 75 a 82. Pokud se chystáte na velké nákupy nejen do Primarku, pak se podívejte i na článek Nakupování v Drážďanech. 

Primark v Berlíně

Podnikáte-li vícedenní výlet do Berlína, pak procházku po památkách zakončete na Alexanderplatz, nejoblíbenější nákupní zóně, kde leží i několikapatrový obchod Primark. Toto náměstí však není známé jen díky nákupům v Primarku, ale také díky své historii, která spadá do doby, kdy toto místo navštívil ruský car Alexander I., po kterém náměstí nese jméno. Než se Alexanderplatz stal důležitým dopravním uzlem, nacházel se zde dobytčí trh. Do berlínského Primarku na Alexanderplatz se dostanete podzemkou U5, U2 nebo U8. Nakupovat zde můžete od pondělí do středy, od 9:00 do 21: 00 hodin a od čtvrtku do soboty, od 9:00 do 22:00 hodin.

Primark ve Vídni

Vídeň je městem, kde se nachází ne jeden, ale hned dva obchody s módou, která nezruinuje vaši peněženku. Primark ve Vídni najdete jak v nákupním centru G3 Gerasdorf, kam se dostanete autobusem, tak i v SCS nákupním centru, které se nachází v jižní části této rakouské metropole. Do obou Primarků jezdí z centra Vídně speciální autobusová linka. Mějte ovšem na paměti, že i zde platí, že jsou všechny obchody v neděli zavřené, tak abyste zde nevážili zbytečnou cestu. A pokud vám nákupy v Primarku nestačí, můžete se podívat i do jiných obchodů, o kterých se dočtete ve článku Vídeň a nákupy.