+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Poznat město neznamená jen znát jeho památky, ale také poznat jak chutná, a to vám umožní kulinářské prohlídky městem, kdy vám zkušení průvodci ukáží nejen krásy metropole, ale také vás seznámí s tradičními chutěmi. Vybrat si můžete rovnou ze čtyř prohlídek, které nabízejí čtyři rozdílné průvodcovské společnosti. Už stačí jen dodat Guten Appetit!‬

The Vienna Sensory Tour – za původem potravin

Proč ztrácet čas v restauracích, když můžete jít rovnou k těm, kteří se zasluhují o to, aby bylo vůbec z čeho vařit? Vydejte se na zcela jinou prohlídku, která vede přes ty nejlepší vídeňské trhy a rovnou k místním producentům potravin. Během dvou hodin stihnete degustaci pravého rakouského jídla, diskuzi o životě ve Vídni i přednášku o potravinách.

Minimální počet těch, kteří se mohou zúčastnit First Vienna Food Tour činí 6 lidí a maximálně se na ni může vydat 15 gastro nadšenců, kteří jsou ochotní zaplatit 35 euro za 2 hodiny povídání a hlavně ochutnávání. Rakousko se po dlouhá léta pyšní tím, že produkuje potraviny vysoké kvality, tak si dejte pauzu od památek a připravte své chuťové pohárky na hody.

Gänseblümchen – tajné tipy prozrazeny

Vybrané lokality, tajné tipy a jídlo, po kterém se vám ještě dlouho budou sbíhat sliny. To jsou prohlídky organizované lidmi z Gänseblümchen, díky kterým máte možnost ochutnat různé aspekty vídeňských čtvrtí. Tato tour stojí 64 euro a trvá 3 hodiny, během kterých navštívíte ve vámi zvolené oblasti 5 a někdy dokonce až 6 míst, ve kterých dostanete nějakou tu dobrotu na ochutnání a nápoj na osvěžení.

Pokud nejste zrovna velcí příznivci pěší turistiky, pak vás potěší fakt, že během této tour toho až tak moc nenachodíte. Jednotlivá místa degustací jsou od sebe vzdálena maximálně 15 minut chůze. Počet účastníků je i na této prohlídce omezen a sice číslem 12.

Vienna Food Tours – degustační hody

Jídlo spojuje lidi. To všichni víme, ale ve Vídni to platí dvojnásob, a to právě díky gastro tours, kdy skupina lidí, milující jídlo, se vydá s průvodcem do vídeňských ulic a ochutnává místní speciality. Jaké další výhody má Food Tour? Snad to, že ač sníte cokoliv, stihnete nadbytečné kalorie vychodit, a tak nehrozí, že byste nabrali nějaké to kilo.

Vienna Food Tours se navíc od ostatních gastro tour liší tím, že se snaží lidem představit moderní stránku vídeňské kulinařiny a bere turisty do vyhlášených restaurací a barů, které místní lidé znají, zato turisté se o nich v průvodcích nedočtou. Zapomeňte na řízek nebo Sacherův dort, a vydejte se na cestu moderní vídeňské kuchyně. Tato tour má oproti ostatním tours pouze 4 zastávky, což znamená, že si plnohodnotné jídlo můžete v klidu a v sedě vychutnat a nemusíte spěchat od jednoho stánku k druhému, kde dostanete pouze jednohubku k ochutnání. Délka prohlídky je od 3,5 do 4 hodin a cena je 99 euro za osobu.

GTour – pro náročné i skromné gastro fandy

To, že se na gastro tour skvěle najíte už asi víte. Abyste si ale prohlídku, v tomto případě ochutnávku užili, nemusí být angličtina nebo němčina, kterými mluví zdejší průvodci, vaší silnou stránkou. Stačí se jen nechat unášet vůní a rozmanitostí chutí. GTour vás zavede na trhy Naschmarkt a Karmelitermarkt, kde vás nemine ochutnávka exotického ovoce, koření, ořechů nebo zrajících sýrů. Stále si nejste jisti? Pak je tu Grand tour, která stojí 89 euro a která vás zavede mezi kuchařské hvězdy a vy budete mít možnost ochutnat jídlo až v osmi podnicích. Před takovouto tour se vyplatí celý den nejíst.