+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Není tajemstvím, že v Evropě se rozvinul zajímavý styl stravování. Food trucky nabízí kolemjdoucím všemožné varianty pouličních delikates. Proč ale právě něco tak jednoduchého jako restaurace na kolech je tak speciální? A jak Bunsmobile docílil toho, že se stal nejlepším food truckem v Berlíně?

Food trucky vyhání gurmány do ulic!

Food trucky při své jízdě ulicemi nabízí neobvyklé pokrmy plné exotických přísad, gurmánských kreací a gastro inovací. Není možné je srovnávat s fast foody či jiným druhem rychlého občerstvení. To by byl gastro hřích!

Být mobilní znamená, že food trucky mohou změnit místo kdykoliv!

A to také dělají. Speciality, které podávají, jsou přístupné lidem z různých měst i čtvrtí. Food trucky jsou vždycky k dispozici, aby uspokojily váš hlad. Ideální je navštívit restauraci na kolech na festivalech, kdy vás jídlo uspokojí i během velmi krátké pauzy mezi koncerty.

Food truck = svoboda!

Ne všichni vlastníci food trucků začali svůj byznys kvůli tomu, že milují vaření, i když určité schopnosti se od nich očekávají. Mnoho z nich toužilo po svobodě, kterou food truck nabízí. Kreativitě se u food trucků meze nekladou a každý se může rozhodnout, kterým směrem se vydá. Chcete mít food truck, který bude prodávat speciality z vajíček na všechny způsoby? Chcete mít food truck, který se bude specializovat na burgery? Tak směle do toho!

Food trucky se vyplatí!

Během putování po Evropě člověku vyhládne. Restaurace ale servírují jídlo s cenami, které rychle nabourají i tak už napnutý rozpočet. Food truck je jiný. Za pár korun seženete plnohodnotný pokrm z vysoce kvalitních surovin a ještě si jej můžete sníst venku v parku. No není to sen?!

Znáte nejznámější berlínský food truck, který prodává nejlepší berlínské Burgery? Je nám ctí vám představit Bunsmobile!

Majitelé tohoto unikátního vozu pochází z Kanady a Francie. Pabla a Mathildu dlouho fascinovalo dění kolem street foodu a pak přišli s nápadem, že by si oni sami mohli založit food truck, a to v samotném Berlíně, v centru veškerého dění. Chóry na jejich hamburger se slaninou a hamburger se smaženým kuřecím masem se pějí i za hranice Berlína.

Historie tohoto food trucku rozhodně není nudná. Pablo a Mathilde se rozhodli vyjít na světlo s tím, co jejich žlutý miláček v minulosti dělal. „Bunsmobile byl v 80. letech armádním food truckem Spojených států. Byl zaparkován na letišti Tempelhof a jeho hlavní úlohou bylo nasytit vojáky. Když v roce 1990 z Berlína odešli, truck tu po nich zůstal. Jednu dobu dokonce účinkoval v televizi, a to v době, kdy se objevoval v seriálu Balko. Poté byl prodán. My jsme měli štěstí, že jsme se k němu v roce 2013 dostali.“

A přesně v ten rok se rozjel i prodej pouličního jídla, které žlutě nabarvený Bunsmobile začal Berlíňanům nabízet. „Nejdřív jsme prodávali různé varianty housek, jako třeba housky s bůčkem, pak ale také burgery, sýrové sendviče, gaspachos, saláty, francouzské pečivo a naši chloubu – přírodní víno.“

Mít vlastní truck, se kterým byste mohli objíždět svět, se může zdát jako sen, ale není to tak jednoduché, jak se zdá. Nejde si prostě jen koupit vůz a začít vařit. S otevřením food truck byznysu se pojí spousta papírování a administrace, ale Mathilde tvrdí, že je to mnohem jednodušší, než si otevřít restauraci, a určitě to za to stojí!