+420 731 222 111 info@eurolines.cz

„Vždy jsme chtěli předvádět současnou akrobacii a režírovat show, která je jedinečná a něčím neočekávaná. Po několika letech jsme si uvědomili, že pro něco takového existuje vlastě název Cirque nouveau! Tak jsme tady. Nový cirkus!“ to jsou slova Anke Politz, kreativní ředitelky berlínského nového cirkusu Chamäleonu, která vás prostřednictvím rozhovoru vezme na jeho prohlídku.

Zábava bez jazykových bariér

V mnoha evropských metropolích se pořádají představení, která jsou údajně „tourist friendly“. Poté co si koupíte vstupenku, zjistíte, že vůbec friendly nejsou a kvůli neporozumění řeči nemáte z celého představení zhola nic. To vám v Chamäleonu nehrozí! Zdejší umělci nejsou herci, nýbrž akrobaté, kteří budou hrát svými těly.

Super místo se suprovým programem

Sál, ve kterém sídlí divadlo Chamäleon se nachází ve známé berlínské čtvrti Mitte a byl vybudován už v roce 1906. Mělo se z něj stát místo, které by v lidech vzbuzovalo nadšení z umění a kultury. Hackesche Höfe tvoří osm propojených nádvoří, které zdobí secesní domy. Divadlo mění svůj program zhruba po šesti měsících. Se svým vystoupením se zde střídají jak mezinárodní společnosti, tak také zdejší talentovaní berlínští umělci.

Podařilo se mi vyzpovídat Anke, kreativní ředitelku Chamäleonu, která vám prozradí, proč při návštěvě Berlína Chamäleon zařadit na seznam „Must see“.

Čím se Chamäleon liší od jiných divadel?
Jsme jediné divadlo v Německu, které má takto zaměřený program a pracujeme velmi uměleckým způsobem – každé vystoupení je našemu dějišti v podstatě ušité na míru, a to proto, aby splnilo všechny požadavky. Chceme prezentovat mimořádnou cirkusovou práci a poskytnout našim hostům skvělý zážitek

Jakou má Chamäleon historii?
Chamäleon jako divadlo má velmi vzrušující historii. Je považováno za velmi svobodné divadlo, a to nejen svým smýšlením. I naše poloha je jedinečná. Hackesche Höfe (obnovená nádvoří) jsou jedním z nejznámějších a historických míst v Berlíně. Samotné divadlo bylo založeno hned poté, co byla zbořena Berlínská zeď, a to v roce 1991. Umělci chtěli prezentovat svou vizi nového cirkusu a jeho rozmanitost. Pomohli nám vybudovat úspěšné jméno na německé scéně a dodnes jedno z nejživějších a vzrušujících pódií v Berlíne.

Máte nějakou vizi do budoucna? Něco, čeho byste chtěli dosáhnout?
Skvělá věc na novém cirkusu je jeho otevřenost a nekonečné tvary – žije mezi všemi druhy uměleckých forem a vždy bude nečekané a jiné. Chtěli bychom zůstat místem, kde umělci přicházejí zkoušet nové nápady a kde diváci hledají výjimečné a nové zážitky.

Vzpomínáte si, kdy byla první show a jaký byl program?
Naše první vystoupení nového cirkusu neslo název „100%“ a jeho zahájení bylo 14. září 2004.

Proč by měli lidé navštívit Chamäleon?
Lidé by měli přijít, pokud chtějí získat představu o tom, proč je Berlín jedním z nejkreativnějších míst na světě, a to, co v Berlíně utváří skvělou energii. Chamäleon je tavícím kotlíkem pro všechny kultury, umělecké formy, skvělou zábavu, která je předváděny v nejkrásnějším historickém sále v Berlíně. Náš personál je super přátelský a servíruje nejlepší nápoje ve městě.

Více o novém cirkusu Chamäleon na www.chamaeleonberlin.com