+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Mladý student dobrodruh žije v evropské metropoli a sem tam mu dojdou peníze na nájem. Co udělá? Najde si brigádu. A rovnou takovou, kde si procvičí angličtinu a zároveň si udělá příjemnou procházku městem, které zná jako své boty. Jednoduše řečeno, stane se průvodcem FREE Walking Tours. Vy se s těmito průvodci můžete vydat na toulky městem a nemusíte nic platit, pokud nechcete, i když tu je nepsané pravidlo, že nějaké to euro jim do kapsy strčíte.

Vandalové nebo umělci? Free Alternative Berlin Walking Tour

Originální alternativní prohlídka Berlína průměrně trvá 2,5 až 3 hodiny, během kterých nahlédnete do umění graffiti a street artu, a to ve všech jeho formách. Seznámíte se s originálními projekty zdejší komunity a na chvíli budete součástí berlínské moderní kultury na festivalech v parcích.

Prohlídka města vede skrz osobité berlínské distrikty Fredrichshain, Kreuzberg a Neukölln. Průvodci dobře ví, jak je důležité být součástí berlínské kultury, a tak vám poradí, kam se večer vydat za živou hudbou nebo do kterého klubu jít, když chcete vypustit páru.

Pokud se chcete vydat zkoumat alternativní stránku Berlína, pak kterýkoliv den dorazte v 12:30 k One80 hostelu na Alexanderplatz (Otto-Braun-Straße 65).

Zpět v čase na kole: Original Berlin Bike History Tour

Pozóóór, jedu! To křičí ti, kteří šetří podrážky své obuvi a raději zkoumají velkoměsta ze sedla bicyklů. I v Berlíně, tak můžete šlápnout do pedálů a jet se projet k Braniborské bráně, Berlínské zdi, Vítěznému sloupu, Alexanderplatz a k mnoha dalším pamětihodnostem.

Za 3 hodiny stihnete projet všechna důležitá místa, díky kterým je Berlín město měst. A to vše za doprovodu zkušeného průvodce, který se vás, doufám, nebude snažit na kole uštvat. Během jediné jízdy se dovíte historii města, která si zažila své za doby Hitlera, Třetí říše i během rozdělení po válce. A to není všechno. Ani dlouhé story o Berlínské zdi nebo debatě o současném stavu města neuniknete. Samozřejmě, jako správní sportovci, musíte dodržovat pitný režim, a tak podniknete několik zastávek na občerstvení.

Celá prohlídka včetně odborného výkladu je zdarma, ale za zapůjčení kola zaplatíte 10 euro. Pokud se chcete této tour zúčastnit, pak kterýkoliv den dorazte přesně v 11:00 k Oscar Wilde Irish pub, na Friedrichstraße.

Po stopách Třetí říše: Free Third Reich Tour

Nadšenci pro historii ocení podrobný výklad během prohlídky, která je zaměřená na vše, co je jen úzce spojeno s Třetí říší, Hitlerovým terorem a krutým režimem. Všichni tuto historii známe z učebnic dějepisu, ale až teprve když stojíte na místě, kde se tyto hrůzy odehrávaly, pochopíte vážnost věci.

Na tříhodinové trase uslyšíte srdcervoucí příběhy obětí, podíváte se do míst kde nacisté kuli své plány a také k židovskému památníku, připomínajícímu oběti holocaustu. Tato tour je pořádána vždy v úterý, čtvrtek a sobotu v 15:00 u obrovské žulové mísy v Lustgarten.

Originálně do minulosti: The Original Free Berlin History Tour

Většina zdarma prohlídek po Berlíně se zaměřuje na historii, a pokud nejste zrovna příznivci rychlých kol, pak se můžete na obhlídku města vydat po svých. Stačí, když si v 10:30, 12:30 nebo 14:00 stoupnete k hostelu One80 na Alexanderplatz (Otto-Braun-Straße 65) a vyčkáte příchodu vašeho průvodce, který je jako studnice vědomostí a málokdy se stává, že by jeho výklad byl nudný.

Nejen, že zná vše o Pruské říší, o nacistickém režimu a rozdělení země, ale také zná zákulisní historky. Příběhů, v jejichž hlavní roli je Německo, je jistě spousta a všechny stojí za to, abyste si je vyslechli, a řadu z nich dokonce uslyšíte během komentované prohlídky berlínskými ulicemi. Průvodci slibují, že vám představí i mekku moderního Berlína, kde se rodí geniální nápady. Co se pod tímto urývá, je nám všem však záhadou.