+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Lugano

Destinace — Švýcarsko — Lugano

Zajímavá místa – co v Luganu vidět?

Vítejte v Luganu – největším městě švýcarského kantonu Ticino, kde vládne středomořská atmosféra, italština a vášeň pro dobré jídlo. Třetí švýcarské nejdůležitější finanční, konferenční, bankovní a obchodní centrum je oblíbenou turistickou destinací, a to zejména na jaře, kdy je město provoněné kvetoucími kaméliemi.

Památky Lugana? Centro Storico!

To nejkrásnější z Lugana je jednoznačně Staré město – středověké katedrály, paláce, kostely, romantické uličky, a to vše s tolik typickým italským nádechem. Srdce Lugana, náměstí Piazza Della Riforma, je místo, kde se setkávají místní obyvatelé i turisté, aby si odpočinuli a užívali silnou atmosféru. Piazza Della Riforma bylo svědkem masakru, změn režimů a politických demonstrací po mnoho let v historii. Nyní se hlavní náměstí změnilo na oblíbené a krásné místo, kde se konají velmi často hudební a kulturní festivaly.

Co trefit a neminout?

Katedrála San Lorenzo, nad městem hrdě se tyčící, s fasádou v renesančním stylu s nesčetnými freskami a cennými barokními artefakty uvnitř. Nevynechejte ani kostel Santa Maria degli Angioli – ukrývající poklad v podobě fresky utrpení a ukřižování z 16. století, kterou vytvořil Bernardino Luini. V neposlední řadě Hesse muzeum v Montagnola, malé intimní muzeum pro spisovatele a adoptovaného syna Ticina, Hermanna Hesse, který žil a psal v jižním Švýcarsku po dobu nejméně půl století. Za uměním se vydejte do muzea Cantonale d’Arte, kde najdete díla, která vytvořili Klee, Jawlensky, Renoir i Degas. Nebojíte se výšek? Pak si vyjeďte lanovkou na vrchol hor Monte San Salvatore (912 m) a Monte Brè (925 m) a užijte si krásný panoramatický výhled na jezero, řeky, hory a červené střechy domů.  

Park Civico Ciani 

Říká se, že pokud chcete vidět a zažít ráj na zemi, musíte navštívit Švýcarsko. V této krajině snů je mnoho nádherných míst a Parco Civico Ciani mezi ně jednoznačně patří. Na více jak šedesáti tisících čtverečních kilometrech, přímo vedle jezera Lugano, se nachází tento originální a unikátní park, plný květinových záhonů, soch a fontán. Části parku mají rysy jak italské, tak anglické zahrady a svěží květinové záhony se střídají se zelenými trávníky. Stejně tak tady najdete i „divočejší“ části, s dubovými, limetkovými a javorovými stromy a keři z celého světa.  

Perla kantonu

Krásné jezero Lugano je atrakcí, která láká turisty z celého světa. Je jen na vás, jestli dáte přednost pronájmu lodi na vlastní pěst, nebo využijete některý z bílých výletních parníků. Tak či tak budete z hladiny obdivovat nádherné město obklopené Alpami, které dávají jezeru úžasnou kulisu a poskytují jeden z nejkrásnějších pohledů, které můžete zažít.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.