+420 731 222 111 info@eurolines.cz

DenHaag

Destinace — Nizozemsko — Den Haag

Zajímavá místa – co v Haagu vidět?

Den Haag má skvostnou polohu na pobřeží Severního moře. Až 11 km pobřeží a pláže dostupné přímo z města – co si půjčit surfovací prkno a vyzkoušet vlny? Elegantní Den Haag je sídlem královské rodiny, centrem holandské politiky a diplomacie, ale i mezinárodní spravedlnosti.  

Den Haag, město u moře

Nejoblíbenějším přímořským letoviskem je bez váhání Scheveningen. Pláže jsou ideální pro milovníky slunce a fanatiky vodních sportů. Kdo na pláži už být nechce, může do restaurací a barů, kina, divadla, kasina, muzea, na bowling nebo nakupovat. Za návštěvu stojí i místní akvárium (See life), kde najdete ve 45 akváriích na 150 různých druhů mořských živočichů. 180 000 litrů vody vás obklopí v podmořském tunelu a jen pár centimetrů od vaší hlavy se budou projíždět žraloci nebo želvy.

Mauritshuis

V muzeu Mauritshuis, v překrásné klasicistní budově ze 17. století, najdete práce předních mistrů ze 17. a 18. století z celého Nizozemska a Flander. Jen tady můžete obdivovat jeden z nejznámějších obrazů na světě – Dívka s perlou – od barokního malíře Jana Vermeera.  Milionkrát byl vytištěn na plakátky a do knih, ale tady uvidíte konečně originál. Galerie Mauritshuis má však v opatrování na stovky obrazů i dalších mistrů, např. Rembrandta, Carela Fabritia, Rubense, Jana Steena či Antoona van Dycka.

Madurodam, aneb 1:25

Madurodam je místo, kde přesně pětadvacetkrát zmenšili Holandsko. Do nejmenších detailů jsou vytvořeny všechny repliky budov, ulic, stromů, aut, větrných mlýnů i květinových polí z celého Holandska. Madurodam je velmi interaktivní, všechno můžete vyzkoušet: naložte lodní kontejnery v rotterdamském přístavu, přistaňte s letadlem na Schipholu, proplujte zdymadlem na kanálu nebo se zúčastněte květinové aukce. Zkrátka – od otevření v roce 1952 se stal Madurodam jedním z nejznámějších míst v Nizozemsku a je 5. nejnavštěvovanějším tematickým parkem země.

Binnenhof, politika v akci

Binnenhof je sídlem vlády a parlamentu. Pokud chcete vidět politiku v akci, přijeďte se sem podívat 3. úterý v září – na Prinsjesdag, tzv. Princův den.  V tento den je ve městě vše (i všichni) nazdobené, koná se velkolepý průvod a princ přijíždí ve zlatém kočáře. V Rytířském sále se sejdou politici se členy královské rodiny a je představen a obhajován rozpočet na další rok. Současný panovník, Willem-Alexander, zde zároveň pronese slavnostní řeč, kterou otevře nový parlamentní rok.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.