+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Eindhoven

Destinace — Nizozemsko — Eindhoven

Zajímavá místa – co v Eindhovenu vidět?

Eindhoven je moderní město, jehož historie je do značné míry spojena s rozvojem a vzestupem elektronické společnosti Philips. V Eindhovenu nečekejte typické holandské kouzlo, ale připravte se na rychlé, moderní stále živé a temperamentní město. Pro Eindhoven jsou typické inovace, technologie, design a moderní architektura.

Dutch Design Week

Eindhoven žije designem! Každoročně tady mezinárodně uznávaná designová akademie (DAE) pořádá světově proslulou přehlídku designu Dutch Design Week (DDK). Letos se koná v říjnu (20. – 28. 10.) a po dobu devíti dnů bude 2500 designérů představovat své projekty, experimenty a nápady.

Muzeum Philips

Příběh značky Philips nám může velmi připomínat příběh společnosti Baťa. Oba zní jako pohádka se šťastným koncem. V roce 1891 založená, původně menší, a hlavně rodinná firma, se stala celosvětovým impériem, které vybudovalo téměř celé město. Pro své zaměstnance nechal Philips postavit domy, školy, dokonce i sportovní stadion. Philips přinesl do Eindhovenu světlo a život. Navštivte starou továrnu, kde Gerard Philips před více než stoletím vyvinul první žárovku.

Van Abbemuseum

Jedno z nejlepších muzeí moderního a současného umění v Evropě obsahuje rozsáhlou sbírku s více než 2700 uměleckými díly od Picassa, Mondraina, Kandinského a El Lissitzky. Každé dítě je umělec! Tímto heslem se Van Abbemuseum řídí a na dětské návštěvníky se připravilo. Dobře ví, že děti nebaví se na obrazy jen dívat, samy se cítí být malíři. Nechte je pod dohledem dvou učitelů muzea propadnout fantazii a malovat a malovat. „Dětský umělecký klub“ je každé sobotní odpoledne pro děti od 6 do 12 let za 6 €.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.