+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Eindhoven

Destinace — Nizozemsko — Eindhoven

Zajímavá místa – co v Eindhovenu vidět?

Eindhoven je moderní město, jehož historie je do značné míry spojena s rozvojem a vzestupem elektronické společnosti Philips. V Eindhovenu nečekejte typické holandské kouzlo, ale připravte se na rychlé, moderní stále živé a temperamentní město. Pro Eindhoven jsou typické inovace, technologie, design a moderní architektura.

Dutch Design Week

Eindhoven žije designem! Každoročně tady mezinárodně uznávaná designová akademie (DAE) pořádá světově proslulou přehlídku designu Dutch Design Week (DDK). Letos se koná v říjnu (20. – 28. 10.) a po dobu devíti dnů bude 2500 designérů představovat své projekty, experimenty a nápady.

Muzeum Philips

Příběh značky Philips nám může velmi připomínat příběh společnosti Baťa. Oba zní jako pohádka se šťastným koncem. V roce 1891 založená, původně menší, a hlavně rodinná firma, se stala celosvětovým impériem, které vybudovalo téměř celé město. Pro své zaměstnance nechal Philips postavit domy, školy, dokonce i sportovní stadion. Philips přinesl do Eindhovenu světlo a život. Navštivte starou továrnu, kde Gerard Philips před více než stoletím vyvinul první žárovku.

Van Abbemuseum

Jedno z nejlepších muzeí moderního a současného umění v Evropě obsahuje rozsáhlou sbírku s více než 2700 uměleckými díly od Picassa, Mondraina, Kandinského a El Lissitzky. Každé dítě je umělec! Tímto heslem se Van Abbemuseum řídí a na dětské návštěvníky se připravilo. Dobře ví, že děti nebaví se na obrazy jen dívat, samy se cítí být malíři. Nechte je pod dohledem dvou učitelů muzea propadnout fantazii a malovat a malovat. „Dětský umělecký klub“ je každé sobotní odpoledne pro děti od 6 do 12 let za 6 €.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.