+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Regensburg
Destinace — Německo — Regensburg

Zajímavá místa – co v Regensburgu vidět?

Další německé město chutných preclíků a domácky vyráběného piva. Malebný Regensburg se rozpíná na obou březích Dunaje a patří na seznam světového dědictví UNESCO. Dodnes je, jako zázrakem, zachováno více než 1000 památek, pocházející z říše Římské. Během středověku byl Regensburg bohatým obchodním městem, kde se obchodovalo s luxusním zbožím z Číny a Indie. Dny slávy nakonec Regensburg bohužel ztratil, ale při založení Univerzity se město znovu setkalo s kulturním a finančním oživením. Dodnes je Regensburg velmi oblíbeným městem studentů.

Stone Bridge

Starý kamenný most byl postaven ve 12. století a po následujících více než 800 let byl jediným mostem, který spojoval obě části města. Jako každá správná pamětihodnost, i Stone Bridge, je opředena legendou. Ta hovoří o příběhu, ve kterém se vsadil stavitel mostu a stavitel katedrály – kdo dokončí svou stavbu první, bude vítězem. Ve chvíli, kdy se katedrála začala formovat mnohem rychleji než most, stavitel mostu požádal o pomoc Ďábla. Výměnou za urychlené dokončení mostu si Ďábel vezme první živou bytost, která přes most přejde. Skutečně se tak stalo a most byl postaven daleko dříve. Stavitel katedrály prohranou sázku neunesl a údajně spáchal sebevraždu skokem z věže katedrály.

Katedrála sv. Petra

Hlavní katedrála v Regensburgu je domovem jedné z největších sbírek středověkké vitráže v Evropě. Vejděte do tmavé katedrály a dopřejte si dostatek času na zkoumání každého, každičkého okna. Je to skutečně nesmírně působivé, a to i proto, že katedrála je zcela zachovaná – od sochařství, výzdoby na hlavním portálu, fasádě až po románskou věž na severní straně.

Dům klobás – Sausage Kitchen of Regensburg

Mezi nejvýznamnější památky Regensburgu patří rozhodně nejstarší a nepřetržitě otevřená restaurace. Původně se jednalo o prostou „jídelnu u jeřábu“ pro dělníky, kteří stavěli kamenný most. Klobásy byly ale natolik vynikající, že je začali vyhledávat lidé z celého města. Téměř 900 let se tady podávají klobásy dle původní receptury – z libového vepřového masa s domácím zelím, přelité speciální hořčicí Wurstkuchl. Objednejte si tradiční klobásu, posaďte se na připravené lavice a dívejte se na Dunaj a historický Regensburg.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.