+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Regensburg
Destinace — Německo — Regensburg

Zajímavá místa – co v Regensburgu vidět?

Další německé město chutných preclíků a domácky vyráběného piva. Malebný Regensburg se rozpíná na obou březích Dunaje a patří na seznam světového dědictví UNESCO. Dodnes je, jako zázrakem, zachováno více než 1000 památek, pocházející z říše Římské. Během středověku byl Regensburg bohatým obchodním městem, kde se obchodovalo s luxusním zbožím z Číny a Indie. Dny slávy nakonec Regensburg bohužel ztratil, ale při založení Univerzity se město znovu setkalo s kulturním a finančním oživením. Dodnes je Regensburg velmi oblíbeným městem studentů.

Stone Bridge

Starý kamenný most byl postaven ve 12. století a po následujících více než 800 let byl jediným mostem, který spojoval obě části města. Jako každá správná pamětihodnost, i Stone Bridge, je opředena legendou. Ta hovoří o příběhu, ve kterém se vsadil stavitel mostu a stavitel katedrály – kdo dokončí svou stavbu první, bude vítězem. Ve chvíli, kdy se katedrála začala formovat mnohem rychleji než most, stavitel mostu požádal o pomoc Ďábla. Výměnou za urychlené dokončení mostu si Ďábel vezme první živou bytost, která přes most přejde. Skutečně se tak stalo a most byl postaven daleko dříve. Stavitel katedrály prohranou sázku neunesl a údajně spáchal sebevraždu skokem z věže katedrály.

Katedrála sv. Petra

Hlavní katedrála v Regensburgu je domovem jedné z největších sbírek středověkké vitráže v Evropě. Vejděte do tmavé katedrály a dopřejte si dostatek času na zkoumání každého, každičkého okna. Je to skutečně nesmírně působivé, a to i proto, že katedrála je zcela zachovaná – od sochařství, výzdoby na hlavním portálu, fasádě až po románskou věž na severní straně.

Dům klobás – Sausage Kitchen of Regensburg

Mezi nejvýznamnější památky Regensburgu patří rozhodně nejstarší a nepřetržitě otevřená restaurace. Původně se jednalo o prostou „jídelnu u jeřábu“ pro dělníky, kteří stavěli kamenný most. Klobásy byly ale natolik vynikající, že je začali vyhledávat lidé z celého města. Téměř 900 let se tady podávají klobásy dle původní receptury – z libového vepřového masa s domácím zelím, přelité speciální hořčicí Wurstkuchl. Objednejte si tradiční klobásu, posaďte se na připravené lavice a dívejte se na Dunaj a historický Regensburg.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.