+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Mnichov

Destinace — Německo — Mnichov

Zajímavá místa – co v Mnichově vidět?

Jak si nejlépe užít Mnichov? Podívejte se na náměstí Marienplatz, centra kulturního dění s Novou radnicí a orlojem, vystoupejte na věž kostela Frauenkirche a kochejte se Alpami, zavzpomínejte si na slávu olympijské stadionu a výlet zakončete dobrým pivem.

Marienplatz
Srdcem Mnichova je Marienplatz, náměstí Panny Marie s překrásnými historickými monumenty, a kostely, kterým vévodí mariánský sloup se zlatou sochou Panny Marie, Stará radnice i Nová radnice se slavným orlojem. V 11 hodin dopoledne se na Nové radnici rozezvučí zvonkohra a spatříte 32 soch v životní velikosti zastupující známé osobnosti bavorské kultury. Třešničkou na dortu je zlatý ptáček, jenž třikrát zacvrliká na znamení toho, že show je u konce a vy se můžete vydat na pravý bavorský oběd.

Frauenkirche
Poznávacím znamením gotické stavby Frauenkirche z 15. století jsou dvě cibulové kopule – a pokud pátráte po fotkách Mnichova na internetu, 90 % z nich je právě s „cibulemi“. Málokdo ví, že jejich design byl využit i k výstavbě Skalního dómu v Jeruzalémě. Věže poskytují krásnou vyhlídku na město i bavorské Alpy v pozadí. Frauenkirche dokáže pojmout až 20 000 návštěvníků a je nepřehlédnutelným orientačním bodem pro mnoho turistů.

Kostel svatého Petra
Jen pět minut chůze vám zabere cesta od Frauenkirche k Petersplatz s nejstarším kostelem v Mnichově. Místní mu neřeknou jinak než „Alte Peter“, Starý Petr, vždyť tu stojí od 11. století. Závrať i strach nechte v přízemí a zdolejte 299 schodů na vrchol 91 metrů vysoké věže.

Olympijský park
V roce 1972 hostil Mnichov XX. letní olympijské hry. A aby se zde sportovci z celého světa cítili dobře, byl vystavěn olympijský park, který na svou dobu vynikal revolučním až futuristickým vzhledem. Jeho poznávacím znamením je střecha stadionu, která má podobu beduínského stanu krytého akrylovým sklem.

Jak chutná Mnichov
Kdo by neslyšel o místním pivu, klobásách nebo preclících? Zajděte aspoň „na jedno“. Třeba do nejznámější pivnice na světě – Hofbräuhaus, která se nachází jen pár kroků od Marienplatz a pro milovníky piva, jídla i zpěvu v tradiční atmosféře je neopomenutelnou součástí Mnichova. Místní sládci vaří vlastní pivo už od roku 1589.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.