+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Karlsruhe

Destinace — Německo — Karlsruhe

Zajímavá místa – co v Karlsruhe vidět?

Karlsruhe, další město na Rýnu, je poměrně mladé – založené až v roce 1715 markrabětem Karlem Wilhelmem. Jak název napovídá „Carlos – Ruhe“, mělo být odpočinkovým místem, původně jen loveckým zámečkem. Dnes je Karlsruhe sídlem nejdůležitějších německých soudů a může pochlubit více než 1 000 hektary zeleně a nádhernými neoklasicistními památkami.

Zámek Karlsruhe
Přepychový zámek s osmibokou věží tvoří centrum města, od něj vede 32 symetrických paprsků – ulic a alejí. Tuto jedinečnou pravidelnost nejlépe posoudíte ze střechy budovy, kam vystoupáte po (mnoha) schodech. Barokní palác sloužil jako sídlo markrabat, princů a knížat z Badenu. Dnes zde sídlí Bádenské státní muzeum (Badisches Landesmuseum), jehož historické sbírky a výstavy jsou proslulé po celém světě. Je zde zastoupeno více než pět tisíc let historie, sbírky pocházejí z rané historie až do 20. století.

Botanická zahrada
Kam se ještě podívat? Vydejte se do Botanické zahrady – útočiště naprostého klidu – vždyť navazuje přímo na zámek. Je mimořádná a originální, obklopená historickými budovami spolu se skleníky, oranžériemi a zimními zahradami. Místní ji navštěvují od jara do podzimu, protože tu stále něco kvete. Je i oblíbeným cílem fotografů.

Pyramida na Marktplatz
Jen pár kroků od zámku i zahrady je Marktplatz, se svou nejpozoruhodnější stavbou – pyramidou. Jde o památník zakladateli města Karlovi Wilhelmovi a zároveň jeho kryptu. Původně byla dřevěná, později přestavěna z kamene.

 

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.