+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Heidelberg
Destinace — Německo — Heidelberg

Zajímavá místa – co v Heidelbergu vidět?

Heidelberg je městem univerzit, historických budov, impozantních památníků, kašen a fascinujících příběhů. Od 18. století přežil Heidelberg nepoškozený – vyhnul se dokonce i bombardování během 2. světové války – a svou krásou a idylickým prostředím na řece Neckar je proslulý po celé Evropě. Návštěvu města byste neměli vynechat na podzim, kdy se zbarví stromy na okolních kopcích a začne se degustovat mladé víno.

Hrad je největší turistickou atrakcí Německa

Impozantní hrad, obložený červenými cihlami z neckarského pískovce, se rozkládá na pahorku Königstuhl v sedmdesátimetrové výšce nad hladinou řeky a z dálky vůbec nevypadá jako zřícenina. Nepřehlédnete věže ani obranné hradní zdi a ze zahrad, které byly údajně označovány osmým divem světa, je překrásný výhled do okolí. Na hrad se můžete dostat i místní „horskou dráhou“ – ze stanice Kornmarkt. Místní vinné sklepy ukrývají raritu: odpočívá zde největší sud na světě, zhotovený ze 130 dubových klád. Je vysoký přes 8 m, široký 7 m a vejde se do něj 221 726 litrů.

Alte Brücke (nebo také Karl-Theodor-Brücke)

Kamenný obloukový Starý most působí jako ze středověku, ale pochází z konce 18. století a byl věnován Karlovi Theodorovi Falckému. 200 m dlouhý a 7 m široký most spojuje staré město s druhým břehem a dnes je určen jen pro pěší a cyklisty. Magnetem turistů je jeho stálá obyvatelka: bronzová opice s dutou hlavou a zrcátkem v ruce, se kterou se fotí snad úplně všichni. Prý přináší štěstí, peníze i plodnost.

Univerzitní město

Heidelberg je městem studentů. Pyšní se nejstarší univerzitou (Ruprecht-Karls-Universität) v Německu z roku 1386. Má dnes 12 fakult, na 25 000 studentů a 15 000 zaměstnanců. Z celkového počtu obyvatel cca 140 000 tak učenci zaujímají úctyhodných 30 %. Což přináší své ovoce: zde vystudovaní vědečtí pracovníci získali již 56 Nobelových cen, zejména v oborech medicína, fyzika a chemie. Mezi absolventy patří např. Jan Ámos Komenský nebo Dimitrij Ivanovič Mendělejev. Skvělou atmosféru ve městě zažijete večer, kdy místní lokály oživí desítky (spíš stovky) studentů.

Zdroj: https://www.heidelberg-marketing.de/en

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.