+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Frankfurt

Destinace — Německo — Frankfurt

Zajímavá místa – co ve Frankfurtu vidět?

Franfkurt nad Mohanem je město mnoha tváří a kontrastů. Za odvážnými mrakodrapy se vydejte na místní „Mainhattan“, proslulou finanční čtvrť mezi vlakovým nádražím, veletržním centrem a budovou Alte Oper. Neměli byste minout rodný dům J. W. Goetha, kde je dnes muzeum ani historické centrum s náměstím Römerberg a radnicí Römer. Pokud vám finanční rozpočet nedovolí navštívit nejvýše položenou restauraci na Main Tower, vůbec vám to nemusí vadit – z vyhlídkové plošiny si prohlédnete frankfurtská „panoramata“ a pak zamíříte směr Sachsenhausen, kde můžete v typických vinárnách ochutnat proslulý Apfelwein, grüne Sosse nebo pravé frankfurtské párky.

Städel Museum

Než se vydáte za chutěmi Frankfurtu, zajděte do muzea Städel. Je nejen jedním z nejzajímavějších a nejvýznamnějších muzeí Frankfurtu, ale i celého Německa. Pod jednou střechou získáte prakticky úplný přehled o evropském umění za posledních 700 let až po současnost. Na 3 000 obrazů, 600 soch, 4 000 fotografií, bezpočet knih a dalších děl věhlasných jmen jako: Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Sandro Botticelli, Rembrandt van Rijn, Jan Vermeer, Claude Monet, Pablo Picasso, Ernst Ludwig Kirchner, Max Beckmann, Alberto Giacometti, Francis Bacon, Gerhard Richter, Wolfgang Tillmans a Isa Genzken.

Alte Oper

Budova Alte Oper patří zřejmě k nejznámějším budovám ve Frankfurtu. Poprvé byla otevřena roku 1880, v roce 1944 však byla bombardováním téměř celá zničena. Po přestavbě byla znovu otevřena v roce 1981. Dnes jsou zde 2 velké koncertní sály se skvělou akustikou: Grosser Saal s kapacitou přes 2 400 místa, Mozart-Saal s kapacitou něco přes 700 míst a k tomu ještě několik menších a konferenčních prostor. Ročně se tady koná téměř 300 – 400 koncertů nebo dalších akcí – muzikály, jazz, rock, kongresy a ano, i Ples v opeře.

Nákupy ve Frankfurtu

Na nákupy ve Frankfurtu vám stačí jedna ulice – Zeil. Údajně jde o nejziskovější obchodní ulici v Německu. A najdete tu všechno – velké obchodní domy, řetězce i značkové butiky.

Frankfurtská burza

A pokud chcete nakupovat ve velkém, učte se přímo u „mistrů“. Frankfurtská burza patří k největším burzám světa a zároveň nejúspěšnějším německým firmám. Finančnímu světu poskytuje řadu investičních příležitostí, akciemi počínaje a deriváty konče. Jak se obchoduje na burze můžete vidět v rámci prohlídky z galerie pro návštěvníky. Před budovou si ještě vyfoťte oblíbené foto cíle: bronzové sochy „Bull and Bear“ (býk a medvěd), které symbolizují růst (býčí trh) a pokles (medvědí trh).

Autosalon Frankfurt

Frankfurt je mimo jiné proslulý i veletrhy a výstavami. Jedním z nejvýznamnějších je „IAA Frankfurt“ (Internationale Automobilausstellung). Poprvé se uskutečnil již v roce 1987 a od té doby, vždy jednou za dva roky, patří Frankfurt tomuto mezinárodnímu automobilovému svátku. Většina automobilek tu každoročně v rámci své show ukáže nejenom to nejlepší ze svého klasického portfolia, ale právě na Autosalon Frankfurt si schovávají ty nejunikátnější věci. Příští se uskuteční 12. – 22. září 2019.

Když budete na výstavišti (nebo v okolí), nepřehlédněte Hammering Man – 21 m vysokou siluetu muže s kladivem. „Tluče“ v pravidelném rytmu a patří k uměleckým dominantám města.

Co musíte ochutnat

Apfelwein nebo také Ebbelwei, Schoppe či Stöffche – čili jablečné víno – je nejpopulárnějším nápojem ve Frankfurtu již více než 250 let. V místních vinárnách se víno popíjí ze speciálních sklenic „gerippte“ ze žebrovaného skla a rozlévá z šedých džbánů s modrým designem, které se staly typickým symbolem. Ve Frankfurt jezdí v sobotu, v neděli a o svátcích dokonce „Ebbelwei-Express“ – tramvaj, která vám putování za vínem usnadní.

Grüne Sosse, oblíbené jídlo J. W. Goetha: Existuje nespočet receptů a dokonce i festival, který se touto omáčkou zabývá. Podává se studená, s vařeným bramborem, natvrdo uvařenými vejci nebo Tafelspitzem (vařeným hovězím masem) a připravuje se ze 7 bylin: pažitky, petrželky, kerblíku, řeřichy, brutnáku, šťovíku a bedrníku.

Asi nejznámější párky na světě „Frankfurter Würstchen“ pocházejí právě z Frankfurtu a jsou oblíbené po celém světě již od roku 1562. Podávají se vždy „v páru“, s hořčicí nebo s křenem a jíst musíte rukama!

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.