+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Frankfurt

Destinace — Německo — Frankfurt

Zajímavá místa – co ve Frankfurtu vidět?

Franfkurt nad Mohanem je město mnoha tváří a kontrastů. Za odvážnými mrakodrapy se vydejte na místní „Mainhattan“, proslulou finanční čtvrť mezi vlakovým nádražím, veletržním centrem a budovou Alte Oper. Neměli byste minout rodný dům J. W. Goetha, kde je dnes muzeum ani historické centrum s náměstím Römerberg a radnicí Römer. Pokud vám finanční rozpočet nedovolí navštívit nejvýše položenou restauraci na Main Tower, vůbec vám to nemusí vadit – z vyhlídkové plošiny si prohlédnete frankfurtská „panoramata“ a pak zamíříte směr Sachsenhausen, kde můžete v typických vinárnách ochutnat proslulý Apfelwein, grüne Sosse nebo pravé frankfurtské párky.

Städel Museum

Než se vydáte za chutěmi Frankfurtu, zajděte do muzea Städel. Je nejen jedním z nejzajímavějších a nejvýznamnějších muzeí Frankfurtu, ale i celého Německa. Pod jednou střechou získáte prakticky úplný přehled o evropském umění za posledních 700 let až po současnost. Na 3 000 obrazů, 600 soch, 4 000 fotografií, bezpočet knih a dalších děl věhlasných jmen jako: Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Sandro Botticelli, Rembrandt van Rijn, Jan Vermeer, Claude Monet, Pablo Picasso, Ernst Ludwig Kirchner, Max Beckmann, Alberto Giacometti, Francis Bacon, Gerhard Richter, Wolfgang Tillmans a Isa Genzken.

Alte Oper

Budova Alte Oper patří zřejmě k nejznámějším budovám ve Frankfurtu. Poprvé byla otevřena roku 1880, v roce 1944 však byla bombardováním téměř celá zničena. Po přestavbě byla znovu otevřena v roce 1981. Dnes jsou zde 2 velké koncertní sály se skvělou akustikou: Grosser Saal s kapacitou přes 2 400 místa, Mozart-Saal s kapacitou něco přes 700 míst a k tomu ještě několik menších a konferenčních prostor. Ročně se tady koná téměř 300 – 400 koncertů nebo dalších akcí – muzikály, jazz, rock, kongresy a ano, i Ples v opeře.

Nákupy ve Frankfurtu

Na nákupy ve Frankfurtu vám stačí jedna ulice – Zeil. Údajně jde o nejziskovější obchodní ulici v Německu. A najdete tu všechno – velké obchodní domy, řetězce i značkové butiky.

Frankfurtská burza

A pokud chcete nakupovat ve velkém, učte se přímo u „mistrů“. Frankfurtská burza patří k největším burzám světa a zároveň nejúspěšnějším německým firmám. Finančnímu světu poskytuje řadu investičních příležitostí, akciemi počínaje a deriváty konče. Jak se obchoduje na burze můžete vidět v rámci prohlídky z galerie pro návštěvníky. Před budovou si ještě vyfoťte oblíbené foto cíle: bronzové sochy „Bull and Bear“ (býk a medvěd), které symbolizují růst (býčí trh) a pokles (medvědí trh).

Autosalon Frankfurt

Frankfurt je mimo jiné proslulý i veletrhy a výstavami. Jedním z nejvýznamnějších je „IAA Frankfurt“ (Internationale Automobilausstellung). Poprvé se uskutečnil již v roce 1987 a od té doby, vždy jednou za dva roky, patří Frankfurt tomuto mezinárodnímu automobilovému svátku. Většina automobilek tu každoročně v rámci své show ukáže nejenom to nejlepší ze svého klasického portfolia, ale právě na Autosalon Frankfurt si schovávají ty nejunikátnější věci. Příští se uskuteční 12. – 22. září 2019.

Když budete na výstavišti (nebo v okolí), nepřehlédněte Hammering Man – 21 m vysokou siluetu muže s kladivem. „Tluče“ v pravidelném rytmu a patří k uměleckým dominantám města.

Co musíte ochutnat

Apfelwein nebo také Ebbelwei, Schoppe či Stöffche – čili jablečné víno – je nejpopulárnějším nápojem ve Frankfurtu již více než 250 let. V místních vinárnách se víno popíjí ze speciálních sklenic „gerippte“ ze žebrovaného skla a rozlévá z šedých džbánů s modrým designem, které se staly typickým symbolem. Ve Frankfurt jezdí v sobotu, v neděli a o svátcích dokonce „Ebbelwei-Express“ – tramvaj, která vám putování za vínem usnadní.

Grüne Sosse, oblíbené jídlo J. W. Goetha: Existuje nespočet receptů a dokonce i festival, který se touto omáčkou zabývá. Podává se studená, s vařeným bramborem, natvrdo uvařenými vejci nebo Tafelspitzem (vařeným hovězím masem) a připravuje se ze 7 bylin: pažitky, petrželky, kerblíku, řeřichy, brutnáku, šťovíku a bedrníku.

Asi nejznámější párky na světě „Frankfurter Würstchen“ pocházejí právě z Frankfurtu a jsou oblíbené po celém světě již od roku 1562. Podávají se vždy „v páru“, s hořčicí nebo s křenem a jíst musíte rukama!

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.