+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Annecy

Destinace — Francie — Annecy

Zajímavá místa – co v Annecy vidět?

Když přijedete do Annecy, první, co budete chtít vidět, bude jezero. V málokterém městě je tak bohatá nabídka vodních radovánek – zkusíme doporučit aspoň některé. Proč se Annecy přezdívá Benátky Alp pochopíte ve starém městě, kterým se vinou kanály řeky Thiou. A pak je tu ještě několik akcí, za kterými se vyplatí do města přijet.

Jezero Annecy – top 1

Jezero, s průzračnou vodou a na pozadí s vrcholky Alp, se nachází v nadmořské výšce 447 m a patří k nejčistším v Evropě. Projděte se kolem jezera! Začněte z parku Le Pâquier – když se dáte doprava, projdete přes Pont Amours (ano, Most zamilovaných, i se zámky) k Les Jardins de l´Europe (Zahrady Evropy) se staletými stromy. Toto místo vám vezme dech na podzim, kdy se všechny stromy zbarví. Když se dáte doleva, můžete dojít až do zahrad Imperial Palace, nejluxusnějšího hotelu ve městě. Kolem jezera se můžete projet na kole – cyklostezka má něco přes 40 km. Kromě odpočinku na plážích vyzkoušejte populární paddleboard nebo vodní lyže. To, na co vás ale budeme chtít nalákat, vás vynese do nebes. K jezeru totiž neodmyslitelně patří paragliding – jde údajně o jedno z nejlepších míst na světě! Za cenu kolem 100 EUR na 15 – 20 min se vám naskytne pohled, na který nezapomenete.

Annecy, Benátky Alp

Staré město, které je protkané kanály, opravdu připomíná Benátky. Procházka ve stinných a úzkých uličkách s kamennými mostky a vodopády barevných květin visících z oknech je zvlášť příjemná v letních měsících. Pravděpodobně neodjedete bez fotky Palais de l´Isle, jedné z nejfotografovanějších památek Francie. Fotit budete ve dne, ale i v noci, kdy je překrásně osvícený. Podle záznamů ze 14. století byl rezidencí, soudní budovou, mincovnou i vězením. Dnes je zde muzeum.

Akce, za kterými se vypravit do Annecy

Co by to bylo za „Benátky“, když by tu nebyl karneval! Je tu. Každý rok, obvykle na začátku března, vyjdou do ulic stovky lidí v pestrobarevných kostýmech. Další důležitou akcí, která každoročně přiláká až 100 000 návštěvníků, je Annecy Lake Festival. Tato úžasná pyrotechnická show se koná vždy první srpnovou sobotu a je největší v Evropě. Ohňostroje explodují přímo nad jezerem, takže si podívanou užijí úplně všichni. Pokud chcete ochutnat skvělé lokální produkty, přivstaňte si v úterý, pátek a neděli. Podél kanálů ve starém městě rozloží farmáři své stánky s tou nejčerstvější zeleninou, ovocem, sýry, šunkou nebo masem. Kupte si kus sýru Reblochon nebo Tomme des Bauges, čerstvou bagetu a láhev vína a udělejte si piknik!

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.