+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Plzeň
Destinace — Česko — Plzeň

Zajímavá místa – co v Plzni vidět?

Město, které je od roku 1842 spojeno s vyhlášeným pivem Pilsner Urquell, má (kromě piva) i impozantní katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Mezi nejznámější „rodáky“ patří Spejbl (*1920) a Hurvínek (*1926).

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Dnes moderní pivovar, s kapacitou až 120 000 lahví za hodinu, patří i mezi unikátní industriální památky evropského významu. Inspirujte se ležákem, který (kromě vás) inspiroval i 2/3 všech světových piv. Expozice vás provedou výběrem surovin i příběhem svých zaměstnanců. Historické sklepy se postupně rozšířily na úctyhodných 9 km a najdete zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy. Když budete mít štěstí, ochutnáte nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell.

Plzeňské historické podzemí

Labyrint chodeb, sklepů a studní byl budován od 14. století. Prohlídkový okruh je dlouhý přibližně 800 m a prohlédnete si rozsáhlé nálezy skla, keramiky a kamenných nebo dřevěných předmětů, které byly nalezeny v zasypaných studnách. Vidět můžete i repliku vodního kola, expozici knihtisku a kamenné fragmenty ze zbouraných domů.

Velká synagoga

Proč byste neměli vynechat? 1. – 2. – 3. Je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a třetí největší na světě. Základní kámen byl položen 2. prosince 1888. Původní plány vídeňského architekta Fleischera, které nevyhovovaly tehdejší městské radě, byly v r. 1890 přepracovány architektem Klotzem. Byl zachován půdorys a koncepce, ale změnil se architektonický styl, s použitím orientálních ornamentů. Stavba se snaží zdůraznit, že nejde o křesťanský kostel.

Techmania Science Center

V bývalých továrních halách plzeňské Škodovky čeká na zvídavé návštěvníky mnoho interaktivních exponátů, vědeckotechnická show i jediné 3D planetárium v České republice. Máte na výběr až z 13 expozicí: Edutorium, Mathatlon, Vodní svět, Malá věda, Budoucnost na talíři, Top Secret, Chemistři, Vzhůru dolů, Entropa, Člověk versus zvíře, MáToHáček, Historie průmyslu v Plzni, 3D planetárium a expozice Vesmír. Zjistíte, co se děje ve vzduchoprázdnu, jak jsou přitažlivé magnety a jestli se dá sáhnout na 200 000 voltů nebo pochopíte matiku díky sportovním disciplínám.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.