+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Plzeň
Destinace — Česko — Plzeň

Zajímavá místa – co v Plzni vidět?

Město, které je od roku 1842 spojeno s vyhlášeným pivem Pilsner Urquell, má (kromě piva) i impozantní katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Mezi nejznámější „rodáky“ patří Spejbl (*1920) a Hurvínek (*1926).

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Dnes moderní pivovar, s kapacitou až 120 000 lahví za hodinu, patří i mezi unikátní industriální památky evropského významu. Inspirujte se ležákem, který (kromě vás) inspiroval i 2/3 všech světových piv. Expozice vás provedou výběrem surovin i příběhem svých zaměstnanců. Historické sklepy se postupně rozšířily na úctyhodných 9 km a najdete zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy. Když budete mít štěstí, ochutnáte nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell.

Plzeňské historické podzemí

Labyrint chodeb, sklepů a studní byl budován od 14. století. Prohlídkový okruh je dlouhý přibližně 800 m a prohlédnete si rozsáhlé nálezy skla, keramiky a kamenných nebo dřevěných předmětů, které byly nalezeny v zasypaných studnách. Vidět můžete i repliku vodního kola, expozici knihtisku a kamenné fragmenty ze zbouraných domů.

Velká synagoga

Proč byste neměli vynechat? 1. – 2. – 3. Je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a třetí největší na světě. Základní kámen byl položen 2. prosince 1888. Původní plány vídeňského architekta Fleischera, které nevyhovovaly tehdejší městské radě, byly v r. 1890 přepracovány architektem Klotzem. Byl zachován půdorys a koncepce, ale změnil se architektonický styl, s použitím orientálních ornamentů. Stavba se snaží zdůraznit, že nejde o křesťanský kostel.

Techmania Science Center

V bývalých továrních halách plzeňské Škodovky čeká na zvídavé návštěvníky mnoho interaktivních exponátů, vědeckotechnická show i jediné 3D planetárium v České republice. Máte na výběr až z 13 expozicí: Edutorium, Mathatlon, Vodní svět, Malá věda, Budoucnost na talíři, Top Secret, Chemistři, Vzhůru dolů, Entropa, Člověk versus zvíře, MáToHáček, Historie průmyslu v Plzni, 3D planetárium a expozice Vesmír. Zjistíte, co se děje ve vzduchoprázdnu, jak jsou přitažlivé magnety a jestli se dá sáhnout na 200 000 voltů nebo pochopíte matiku díky sportovním disciplínám.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.