+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Plzeň
Destinace — Česko — Plzeň

Zajímavá místa – co v Plzni vidět?

Město, které je od roku 1842 spojeno s vyhlášeným pivem Pilsner Urquell, má (kromě piva) i impozantní katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Mezi nejznámější „rodáky“ patří Spejbl (*1920) a Hurvínek (*1926).

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Dnes moderní pivovar, s kapacitou až 120 000 lahví za hodinu, patří i mezi unikátní industriální památky evropského významu. Inspirujte se ležákem, který (kromě vás) inspiroval i 2/3 všech světových piv. Expozice vás provedou výběrem surovin i příběhem svých zaměstnanců. Historické sklepy se postupně rozšířily na úctyhodných 9 km a najdete zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy. Když budete mít štěstí, ochutnáte nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell.

Plzeňské historické podzemí

Labyrint chodeb, sklepů a studní byl budován od 14. století. Prohlídkový okruh je dlouhý přibližně 800 m a prohlédnete si rozsáhlé nálezy skla, keramiky a kamenných nebo dřevěných předmětů, které byly nalezeny v zasypaných studnách. Vidět můžete i repliku vodního kola, expozici knihtisku a kamenné fragmenty ze zbouraných domů.

Velká synagoga

Proč byste neměli vynechat? 1. – 2. – 3. Je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a třetí největší na světě. Základní kámen byl položen 2. prosince 1888. Původní plány vídeňského architekta Fleischera, které nevyhovovaly tehdejší městské radě, byly v r. 1890 přepracovány architektem Klotzem. Byl zachován půdorys a koncepce, ale změnil se architektonický styl, s použitím orientálních ornamentů. Stavba se snaží zdůraznit, že nejde o křesťanský kostel.

Techmania Science Center

V bývalých továrních halách plzeňské Škodovky čeká na zvídavé návštěvníky mnoho interaktivních exponátů, vědeckotechnická show i jediné 3D planetárium v České republice. Máte na výběr až z 13 expozicí: Edutorium, Mathatlon, Vodní svět, Malá věda, Budoucnost na talíři, Top Secret, Chemistři, Vzhůru dolů, Entropa, Člověk versus zvíře, MáToHáček, Historie průmyslu v Plzni, 3D planetárium a expozice Vesmír. Zjistíte, co se děje ve vzduchoprázdnu, jak jsou přitažlivé magnety a jestli se dá sáhnout na 200 000 voltů nebo pochopíte matiku díky sportovním disciplínám.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky k sobě rozhodně patří. Odhalte, proč je budova parlamentu stejně vysoká jako bazilika sv. Štěpána, jejíž dostavby se nedožil ani jeden z architektů. Zjistěte, koho reprezentují sochy na náměstí Hrdinů a jaké dvě části spojuje Řetězový most.

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.