+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Brusel
Destinace — Belgie — Brusel

Zajímavá místa – co v Bruselu vidět?

Sídlo Evropské unie a NATO bývá často označováno i Hlavním městem Evropy. Je to takový „Babylón“ – směs mnoha jazyků i kultur. Ale je to i mekka – gurmánů. V pulzujících restauracích všech cenových kategorií můžete ochutnat skutečně vynikající jídlo.

Grand Place

Náměstí Grand Place nemůžete vynechat, bez něj by výlet do Bruselu nebyl kompletní. Dominantou je opulentní gotická radnice z 15. století s 96 m vysokou věží a sochou sv. Michaela, patrona města. Náměstí je lemováno kamennými cechovními domy, které byly původně dřevěné a v roce 1695 byly během Devítileté války téměř všechny zničeny. Navzdory tomu, že každé průčelí je jiné, bude na vás působit harmonicky a od roku 1998 je zapsáno na seznamu UNESCO. Každý sudý rok vykvete cca v polovině srpna (2018: 16. – 19. 8.) na náměstí „Le Tapis de Fleurs“, neznámější – květinový – koberec.

Manneken-Pis

Kdo by ho neznal – bronzového čůrajícího chlapečka, symbol Belgie. Nedaleko náměstí Grand Place můžete narazit na davy turistů, které se snaží zachytit do svých fotoaparátů dílo Hiëronyma Duquesnoye z roku 1618. Nikdo však nezná skutečný příběh této 61 cm legendy. Ale všichni vědí, že se rád obléká – kostýmů má na 800 ks.

Atomium

Nezaměnitelný symbol Bruselu i Belgie je připomínkou světové výstavy Expo v roce 1958. Je to model molekuly železa zvětšený 165 miliardkrát, dosahující výšky 102 metrů a vážící asi 2 400 tun. Atomium tvoří devět koulí o průměru 18 m uspořádaných do tvaru krychle o hraně 29 m. Koule jsou spojeny dvaceti chodbami. Z horní koule je fascinující výhled na město.

Belgická čokoláda (ochutnat, vidět nestačí)

Co dělá belgickou čokoládu tak jedinečnou? Jemná struktura – pouhých 15 až 18 mikronů. Vysoký obsah kakaa – vyšší než u většiny zahraničích produktů. Čisté kakaové máslo – 100 %. Výběr kakaových bobů – vysoce kvalitní. Různorodí výrobci – vedle významných hráčů jako jsou Callebaut a Belcolade, najdeme také středně velké společnosti, jako jsou Godiva a Leonidas, ale i spoustu malých. Kreativní čokolatiéři – nikde na světě nenajdete takovou rozmanitost nových, lahodných chutí a kombinací sledující i trendy v čokoládovém designu. Všestranná zkušenost – nejde jen o nákup čokolády, ale i o zážitky – od návštěvy čokoládových muzeí, po setkání se skutečnými čokolatiéry, kteří přímo vášnivě milují své řemeslo a dovolí vám navrhnout si čokoládu vlastní.

Vášeň pro komiksy

Podívejte se na Brusel očima komiksových hrdinů – reportéra Tintina, oblíbených Šmoulů nebo Astérixe a Obelixe. V Bruselu je komiks všude. V 90. letech měly malby upozornit na žalostný stav některých domů a podnítit k rekonstrukci. Desítky maleb dnes nadchnou nejen komiksové fanoušky. Pořiďte si speciální plánek, který vás provede nejoblíbenější tzv. Komiksovou cestou na fasádách domů. V bruselských ulicích často narazíte i na sochy a plastiky nejoblíbenějších komiksových hrdinů.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.