+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Brusel
Destinace — Belgie — Brusel

Zajímavá místa – co v Bruselu vidět?

Sídlo Evropské unie a NATO bývá často označováno i Hlavním městem Evropy. Je to takový „Babylón“ – směs mnoha jazyků i kultur. Ale je to i mekka – gurmánů. V pulzujících restauracích všech cenových kategorií můžete ochutnat skutečně vynikající jídlo.

Grand Place

Náměstí Grand Place nemůžete vynechat, bez něj by výlet do Bruselu nebyl kompletní. Dominantou je opulentní gotická radnice z 15. století s 96 m vysokou věží a sochou sv. Michaela, patrona města. Náměstí je lemováno kamennými cechovními domy, které byly původně dřevěné a v roce 1695 byly během Devítileté války téměř všechny zničeny. Navzdory tomu, že každé průčelí je jiné, bude na vás působit harmonicky a od roku 1998 je zapsáno na seznamu UNESCO. Každý sudý rok vykvete cca v polovině srpna (2018: 16. – 19. 8.) na náměstí „Le Tapis de Fleurs“, neznámější – květinový – koberec.

Manneken-Pis

Kdo by ho neznal – bronzového čůrajícího chlapečka, symbol Belgie. Nedaleko náměstí Grand Place můžete narazit na davy turistů, které se snaží zachytit do svých fotoaparátů dílo Hiëronyma Duquesnoye z roku 1618. Nikdo však nezná skutečný příběh této 61 cm legendy. Ale všichni vědí, že se rád obléká – kostýmů má na 800 ks.

Atomium

Nezaměnitelný symbol Bruselu i Belgie je připomínkou světové výstavy Expo v roce 1958. Je to model molekuly železa zvětšený 165 miliardkrát, dosahující výšky 102 metrů a vážící asi 2 400 tun. Atomium tvoří devět koulí o průměru 18 m uspořádaných do tvaru krychle o hraně 29 m. Koule jsou spojeny dvaceti chodbami. Z horní koule je fascinující výhled na město.

Belgická čokoláda (ochutnat, vidět nestačí)

Co dělá belgickou čokoládu tak jedinečnou? Jemná struktura – pouhých 15 až 18 mikronů. Vysoký obsah kakaa – vyšší než u většiny zahraničích produktů. Čisté kakaové máslo – 100 %. Výběr kakaových bobů – vysoce kvalitní. Různorodí výrobci – vedle významných hráčů jako jsou Callebaut a Belcolade, najdeme také středně velké společnosti, jako jsou Godiva a Leonidas, ale i spoustu malých. Kreativní čokolatiéři – nikde na světě nenajdete takovou rozmanitost nových, lahodných chutí a kombinací sledující i trendy v čokoládovém designu. Všestranná zkušenost – nejde jen o nákup čokolády, ale i o zážitky – od návštěvy čokoládových muzeí, po setkání se skutečnými čokolatiéry, kteří přímo vášnivě milují své řemeslo a dovolí vám navrhnout si čokoládu vlastní.

Vášeň pro komiksy

Podívejte se na Brusel očima komiksových hrdinů – reportéra Tintina, oblíbených Šmoulů nebo Astérixe a Obelixe. V Bruselu je komiks všude. V 90. letech měly malby upozornit na žalostný stav některých domů a podnítit k rekonstrukci. Desítky maleb dnes nadchnou nejen komiksové fanoušky. Pořiďte si speciální plánek, který vás provede nejoblíbenější tzv. Komiksovou cestou na fasádách domů. V bruselských ulicích často narazíte i na sochy a plastiky nejoblíbenějších komiksových hrdinů.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.