+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Arnhem

Destinace — Nizozemsko — Arnhem

Zajímavá místa – co v Arnhemu vidět?

Arnhem se v prvních písemných zmínkách objevuje již v 9. století a získal své jméno podle hojně se vyskytujících orlů. V září 1944 se zde odehrála známá neúspěšná bitva o most. Dnes je jedním z největších měst Nizozemska a my vám doporučíme hned několik nezapomenutelných míst, která byste při návštěvě Arnhemu neměli vynechat.

Příliš vzdálený most

V září 1944 se Arnhem stal dějištěm devítidenní bitvy, která se stala předlohou pro knihu Vzdálený most Cornelia Ryana a pro americké válečné drama Příliš vzdálený most režiséra Attenborougha, obsazený hereckými legendami jako Sean Connery, Anthony Hopkins, Robert Redford, Liv Ullmann, Laurence Olivier, Gene Hackman a mnoha dalšími. Bitvu můžete na vlastní kůži zažít krok za krokem ještě dnes. Stačí se vydat na předměstí Oosterbeek, které je spojené s Arnhemem právě oním mostem, nesoucím dnes jméno velitele jednotky Johna Frosta. Ve vile Hartenstein, kde sídlí Airborne muzeum, na vás „promluví“ bojiště: letadla, džípy, procházíte mezi vojáky, slyšíte střelbu, téměř vše je autentické a zachycené přímo během války.

Národní park Veluwezoom

Svou mysl uklidníte v parku Veluwezoom, nejstarším národním parku Nizozemska. Území kopců, lesů a vřesovišť je od roku 1931 chráněnou oblastí, kde se můžete volně procházet po pěšinkách nebo využít nabídky parku a nasednout na koně či kolo. Vystoupejte na Posbank, kopec vysoký asi 90 m, odkud je jedinečný výhled na rezervaci. Návštěvu si naplánujte určitě na září a říjen, kdy je říje červeného jelena a můžete tak na vlastní oči spatřit nebo spíše na vlastní uši slyšet, co znamená holandské slovo „burlen“.

Openluchtmuseum

Zábava. Jiné slovo lépe nevystihne Openluchtmuseum – toto muzeum pod širým nebem. Je to totiž skanzen, kde si budete připadat jako v Nizozemsku před 100 lety. Tvoří ho 80 historických budov, farmy i větrné mlýny. Do práce! Pomozte nejprve řemeslníkům – kovářům, mlynářům, rybářům a farmářům – abyste si poté zasloužili ochutnávku tradičních pokrmů a nápojů.

Muzeum vína

Jak se vyrábí víno? Pokud někdo něco o víně v Nizozemsku ví, tak je to ve sklepích jednoho z nejstarších vinařských domů v Nizozemsku Robbers en van den Hoogen. Začněte prohlídkou autentických vinných sklepů a obklopeni bezpočtem lahví ochutnávejte a hlavně vychutnávejte!

Burgers´ zoo

Jedna z největších zoologických zahrad v zemi (rozkládá se na cca 40 ha) je nesmírně populární, je totiž tak trochu jiná. Namísto „předvádění“ zvířat v klecích je jim umožněno fungovat ve svém přirozeném prostředí. Většina zvířat tak není stísněná v malých prostorech, ale může se volně pohybovat a stát se součástí velkého ekosystému. Najdete zde 8 tematických okruhů, mezi nimi např.: safari, tropický prales, poušť, mořský svět nebo prales jihovýchodní Asie. Nechybí spousta atrakcí pro děti.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.