+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Lausanne

Destinace — Švýcarsko — Lausanne

Zajímavá místa – co v Lausanne vidět?

Lausanne, jedno z nejmalebnějších měst Švýcarska, leží přímo u Ženevského jezera. Toto romantické univerzitní městečko je plné života, tradic, věhlasných gastronomických specialit, všudypřítomné francouzštiny a francouzské atmosféry. Břehy jezera v okolí jsou lemovány vinicemi, podél města se vine šestikilometrová promenáda Couchy s příjemnými plážemi a mnoha zálivy. Panorama dotvářejí vrcholky francouzských a švýcarských Alp. V centru města je nejen řada divadel, kin a luxusních obchodů, ale i příjemné bary a vinárny a mnoho zeleně a parků.

Troufnete si změřit síly s Usainem Boltem?

Lausanne je sídlem Mezinárodního olympijského výboru a můžete tady navštívit Muzeum olympijských her (ve čtvrti Ouchy), které mapuje historii olympijských sportů. Určitě se nebojte vzít i děti, Švýcaři muzea prostě umí. Zapomeňte na nudné, statické a nezáživné expozice, tady na vás čeká mnoho interaktivních ukázek a videoprojekcí, které zabaví i ty nejmenší sportovce. Vyzkoušet můžete sílu, postřeh, rychlost a reflexy. Kdo se toho opravdu nebojí, postaví se do startovních bloků na dráhu a změří svou rychlost s nejrychlejším člověkem planety. Světový rekord Usaina Bolta na 100 m z Mistroství světa v Berlíně (9,58 sekund) je zadán na dráze a podle světelného ukazatele poznáte, o kolik byl tento fenomenální sprinter rychlejší než vy.

Surové umění – Collection de l’Art Brut

Toto muzeum je fascinujícím místem pro ty, kteří mají rádi alternativu k většině. Přesně to, co je „art brut“ (surové umění), tady najdete. Sbírka de l’Art Brut shromažďuje umění z celého světa, vytvořené nezařazenými umělci na okraji společnosti. Většina umělců vedla obtížné životy, mnoho z nich mělo společenské nebo psychické problémy, jiní byli ve vězení. Jedno ale měli společné: vytvořili práci, která je zajímavá, nekonvenční, často vysoce hodnocená a někdy naprosto nepřekonatelná.

Muzea v Lausanne

Kdo má rád ničím nerušené prohlídky muzeí, je pro něj Lausanne opravdu skutečným rájem na zemi. Další muzea, která stojí za návštěvu: muzeum botaniky, archeologie, zoologie, architektury, geologie, fotografie, výtvarného umění, románské kultury nebo kantonálních sbírek. 

Nejkrásnější katedrála Švýcarska

Přímo v srdci starého města hrdě stojí jedna z nejkrásnějších a nejvýznamnějších gotických uměleckých památek v Evropě – Katedrála Lausanne. Nádherný interiér s původními vyřezávanými lavicemi, rozetové okno s vitráží ze 13. století, oltáře a náhrobky s cennou uměleckou výzdobou – to vše působí naprosto unikátně. Věřte, nevěřte, dech vyráží i zapřisáhlým ateistům.

Vinařské terasy Lavaux – světové kulturní dědictví UNESCO

Vinařská oblast rozkládající se ve švýcarském kantonu Vaud na severním pobřeží Ženevského jezera je strhující a jedna z nejkrásnějších scenérií ve Švýcarsku. Terasovitá pole na zdejších slunných jižních svazích začala vznikat již ve 12. století. Dnes jsou svahy upraveny a jejich případnou náročnost snadno překonáte díky vláčkům, které tady projíždějí. Usaďte se, nebo jděte vlastním tempem, ale určitě si vychutnejte autentickou krásu vinic s výhledem na Ženevské jezero a Alpy.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.