+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Lausanne

Destinace — Švýcarsko — Lausanne

Zajímavá místa – co v Lausanne vidět?

Lausanne, jedno z nejmalebnějších měst Švýcarska, leží přímo u Ženevského jezera. Toto romantické univerzitní městečko je plné života, tradic, věhlasných gastronomických specialit, všudypřítomné francouzštiny a francouzské atmosféry. Břehy jezera v okolí jsou lemovány vinicemi, podél města se vine šestikilometrová promenáda Couchy s příjemnými plážemi a mnoha zálivy. Panorama dotvářejí vrcholky francouzských a švýcarských Alp. V centru města je nejen řada divadel, kin a luxusních obchodů, ale i příjemné bary a vinárny a mnoho zeleně a parků.

Troufnete si změřit síly s Usainem Boltem?

Lausanne je sídlem Mezinárodního olympijského výboru a můžete tady navštívit Muzeum olympijských her (ve čtvrti Ouchy), které mapuje historii olympijských sportů. Určitě se nebojte vzít i děti, Švýcaři muzea prostě umí. Zapomeňte na nudné, statické a nezáživné expozice, tady na vás čeká mnoho interaktivních ukázek a videoprojekcí, které zabaví i ty nejmenší sportovce. Vyzkoušet můžete sílu, postřeh, rychlost a reflexy. Kdo se toho opravdu nebojí, postaví se do startovních bloků na dráhu a změří svou rychlost s nejrychlejším člověkem planety. Světový rekord Usaina Bolta na 100 m z Mistroství světa v Berlíně (9,58 sekund) je zadán na dráze a podle světelného ukazatele poznáte, o kolik byl tento fenomenální sprinter rychlejší než vy.

Surové umění – Collection de l’Art Brut

Toto muzeum je fascinujícím místem pro ty, kteří mají rádi alternativu k většině. Přesně to, co je „art brut“ (surové umění), tady najdete. Sbírka de l’Art Brut shromažďuje umění z celého světa, vytvořené nezařazenými umělci na okraji společnosti. Většina umělců vedla obtížné životy, mnoho z nich mělo společenské nebo psychické problémy, jiní byli ve vězení. Jedno ale měli společné: vytvořili práci, která je zajímavá, nekonvenční, často vysoce hodnocená a někdy naprosto nepřekonatelná.

Muzea v Lausanne

Kdo má rád ničím nerušené prohlídky muzeí, je pro něj Lausanne opravdu skutečným rájem na zemi. Další muzea, která stojí za návštěvu: muzeum botaniky, archeologie, zoologie, architektury, geologie, fotografie, výtvarného umění, románské kultury nebo kantonálních sbírek. 

Nejkrásnější katedrála Švýcarska

Přímo v srdci starého města hrdě stojí jedna z nejkrásnějších a nejvýznamnějších gotických uměleckých památek v Evropě – Katedrála Lausanne. Nádherný interiér s původními vyřezávanými lavicemi, rozetové okno s vitráží ze 13. století, oltáře a náhrobky s cennou uměleckou výzdobou – to vše působí naprosto unikátně. Věřte, nevěřte, dech vyráží i zapřisáhlým ateistům.

Vinařské terasy Lavaux – světové kulturní dědictví UNESCO

Vinařská oblast rozkládající se ve švýcarském kantonu Vaud na severním pobřeží Ženevského jezera je strhující a jedna z nejkrásnějších scenérií ve Švýcarsku. Terasovitá pole na zdejších slunných jižních svazích začala vznikat již ve 12. století. Dnes jsou svahy upraveny a jejich případnou náročnost snadno překonáte díky vláčkům, které tady projíždějí. Usaďte se, nebo jděte vlastním tempem, ale určitě si vychutnejte autentickou krásu vinic s výhledem na Ženevské jezero a Alpy.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky k sobě rozhodně patří. Odhalte, proč je budova parlamentu stejně vysoká jako bazilika sv. Štěpána, jejíž dostavby se nedožil ani jeden z architektů. Zjistěte, koho reprezentují sochy na náměstí Hrdinů a jaké dvě části spojuje Řetězový most.

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.