+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Mannheim

Destinace — Německo — Mannheim

Zajímavá místa – co v Mannheimu vidět?

Mannheim, původně rybářská osada na břehu Rýna, je moderním a mimořádným městem na soutoku řek Rýn a Neckar. Dokonce zde panuje středomořské klima – díky (údajně) více než 1 600 hodinám slunečního svitu ročně. Když přidáte palmy kolem silnic a spršku vody nesenou větrem z všude přítomných fontán, jste ztraceni a naprosto okouzleni.

Zámek Mannheim

Se sedmi křídly, stovkami oken a možná nejkrásnějším místem pro univerzitu v Německu je barokní zámek Mannheim hned po Versailles druhým největším v Evropě. Zámek byl dokončen za vlády Karla Theodora, který byl velkým milovníkem hudby, divadla i vědy. Obklopoval se předními umělci a hudebníky, čímž se Mannheim stal proslulým místem a zavítal sem dokonce i Wolfgang Amadeus Mozart. Dnes zde můžete obdivovat na 800 exponátů, zdobená schodiště, rytířský sál se stropními malbami nebo obrazy v záři lustrů.

Wasserturm

Nejznámějším orientačním bodem města je 60 m vysoká a 100 let stará vodní věž. Nádherné umělecké dílo ze žlutého pískovce s kašnami, sochami a květinovými záhony se nachází na elegantním náměstí Friedrichsplatz. Není divu, že slouží jako pozadí mnoha svatebních a prázdninových fotografií. Fontány, promenády a arkády jsou oblíbeným místem setkávání místních obyvatel. Pro turisty je to ideální místo: v jedné z okolních kaváren posedět, popíjet šálek kávy a užívat právě ten, pro Mannheim tolik typický, středomořský prázdninový pocit.

Luisenpark a Herzogenriedpark

Luisenpark je zelená oáza na téměř 40 hektarech v srdci města u břehu řeky Neckar. Ideální místo pro piknik nebo návštěvu s dětmi. Projeďte se na gondelletě a obdivujte vodní ptáky: tučňáky, plameňáky či čápy. Navštivte motýlí dům, čínský „Teehaus“ nebo jen tak odpočívejte na lehátkách, která jsou umístěna po celém parku. Herzogenriedpark je o něco menší (cca 20 ha) a jeho multifunkční hala „div Mannheimu“ přitahuje zejména fanoušky architektury. Jde o největší konzolovou konstrukci z dřevěných mřížek na světě a pohled na ni je impozantní ze všech úhlů. Autory jsou uznávaní architekti Frei Otto, Carlfried Mutschler a Joachim Langner. Budova zůstává ústředním bodem kreativního myšlení, výzkumu, vývoje, invence i odvahy a konají se tu semináře i přednášky.

Little Istanbul

“Malý Istanbul” je tržiště západně od známějšího Marktplatz a je místem, kde probudíte všechny své smysly. V malých, převážně tureckých obchůdcích se nabízejí všechny možné a chutné speciality, v jiných se blýskají šperky nebo „tlačí“ svatební a večerní oblečení, v dalších se můžete nechat ostříhat. Život tu má jižní chuť a žije se na ulici.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.