+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Mannheim

Destinace — Německo — Mannheim

Zajímavá místa – co v Mannheimu vidět?

Mannheim, původně rybářská osada na břehu Rýna, je moderním a mimořádným městem na soutoku řek Rýn a Neckar. Dokonce zde panuje středomořské klima – díky (údajně) více než 1 600 hodinám slunečního svitu ročně. Když přidáte palmy kolem silnic a spršku vody nesenou větrem z všude přítomných fontán, jste ztraceni a naprosto okouzleni.

Zámek Mannheim

Se sedmi křídly, stovkami oken a možná nejkrásnějším místem pro univerzitu v Německu je barokní zámek Mannheim hned po Versailles druhým největším v Evropě. Zámek byl dokončen za vlády Karla Theodora, který byl velkým milovníkem hudby, divadla i vědy. Obklopoval se předními umělci a hudebníky, čímž se Mannheim stal proslulým místem a zavítal sem dokonce i Wolfgang Amadeus Mozart. Dnes zde můžete obdivovat na 800 exponátů, zdobená schodiště, rytířský sál se stropními malbami nebo obrazy v záři lustrů.

Wasserturm

Nejznámějším orientačním bodem města je 60 m vysoká a 100 let stará vodní věž. Nádherné umělecké dílo ze žlutého pískovce s kašnami, sochami a květinovými záhony se nachází na elegantním náměstí Friedrichsplatz. Není divu, že slouží jako pozadí mnoha svatebních a prázdninových fotografií. Fontány, promenády a arkády jsou oblíbeným místem setkávání místních obyvatel. Pro turisty je to ideální místo: v jedné z okolních kaváren posedět, popíjet šálek kávy a užívat právě ten, pro Mannheim tolik typický, středomořský prázdninový pocit.

Luisenpark a Herzogenriedpark

Luisenpark je zelená oáza na téměř 40 hektarech v srdci města u břehu řeky Neckar. Ideální místo pro piknik nebo návštěvu s dětmi. Projeďte se na gondelletě a obdivujte vodní ptáky: tučňáky, plameňáky či čápy. Navštivte motýlí dům, čínský „Teehaus“ nebo jen tak odpočívejte na lehátkách, která jsou umístěna po celém parku. Herzogenriedpark je o něco menší (cca 20 ha) a jeho multifunkční hala „div Mannheimu“ přitahuje zejména fanoušky architektury. Jde o největší konzolovou konstrukci z dřevěných mřížek na světě a pohled na ni je impozantní ze všech úhlů. Autory jsou uznávaní architekti Frei Otto, Carlfried Mutschler a Joachim Langner. Budova zůstává ústředním bodem kreativního myšlení, výzkumu, vývoje, invence i odvahy a konají se tu semináře i přednášky.

Little Istanbul

„Malý Istanbul“ je tržiště západně od známějšího Marktplatz a je místem, kde probudíte všechny své smysly. V malých, převážně tureckých obchůdcích se nabízejí všechny možné a chutné speciality, v jiných se blýskají šperky nebo „tlačí“ svatební a večerní oblečení, v dalších se můžete nechat ostříhat. Život tu má jižní chuť a žije se na ulici.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.