+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Köln

Destinace — Německo — Köln

Zajímavá místa – co v Kolíně nad Rýnem vidět?

Kolín nad Rýnem je městem s více než 2000letou historií. Původní germánská osada se stala římským vojenským táborem a později významnou římskou kolonií. Ve středověku byl Kolín největším a nejbohatším městem země. S Kolínem si určitě spojíte karneval, který trvá vždy od 11. 11. 11 h až do března. A kdo by neznal „kolínskou“? Proslulou kolínskou voňavku (eau-de-Cologne) v roce 1709 smíchal Giovanni Maria Farina z citronového, pomerančového, bergamotového, mandarinkového, limetkového a cedrového oleje.

Katedrála svatého Petra

Kolínský dóm je nepřehlédnutelným symbolem Kolína. Tato obrovská katedrála je rozhodně nejnavštěvovanější památkou v zemi. Stavěla se více než šest století a s výškou věží 157 m je (po katedrále v Ulmu) druhou největší gotickou katedrálou na světě. Až na vrchol k vyhlídkovému místu je to neuvěřitelných 509 schodů, ale určitě budete rádi, že jste je zdolali, protože výhled odtud je přímo dechberoucí. V katedrále jsou v relikviáři uloženy ostatky biblických Tří králů a jednou ročně je můžete vidět.

Hohenzollern je mostem lásky

Hned za rohem katedrály se nachází most Hohenzollern, významná technická památka města. Byl postaven v letech 1907 – 1911. Je dlouhý 409 metrů a patří k hlavním železničním spojnicím celého Německa. Není uzavřen pro pěší – na jeho „pěší zóně“ najdete domov tisíce visacích zámků (vážících snad přes dvě tuny). Zamilované páry je tu umístí předtím, než odhodí klíč, aby symbolizovali svou nehynoucí lásku.

Muzea, muzea a ještě muzea

Patří-li umění k vašim zájmům, budete v Kolíně jako doma. V impozantním muzeu Ludwigových (převážnou část sbírek věnovali manželé Peter a Iren Ludwigovi) najdete moderní umění – od pop-artu, přes řadu obrazů od Picassa nebo díla německého expresionismu. Muzeum Wallraf-Richartz patří k největším obrazovým galeriím Německa a obdivovat můžete díla od středověku až po impresionismus. V Římsko-germánském muzeu se seznámíte s 2000letou historií města.

Pivní zahrádka Aachener Weiher

Není zahrádka jako zahrádka. Ta nejoblíbenější a nejvyhledávanější je zahrádka „Biergarten am Aachener Weiher“ a jak už název napovídá, je to zahrádka pivní. Najdete ji u jezera Aachener Weiher, v parku Hiroshima Nagasaki. Kromě výjimečného piva oceníte i nádherný výhled na panorama města.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.