+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Köln

Destinace — Německo — Köln

Zajímavá místa – co v Kolíně nad Rýnem vidět?

Kolín nad Rýnem je městem s více než 2000letou historií. Původní germánská osada se stala římským vojenským táborem a později významnou římskou kolonií. Ve středověku byl Kolín největším a nejbohatším městem země. S Kolínem si určitě spojíte karneval, který trvá vždy od 11. 11. 11 h až do března. A kdo by neznal „kolínskou“? Proslulou kolínskou voňavku (eau-de-Cologne) v roce 1709 smíchal Giovanni Maria Farina z citronového, pomerančového, bergamotového, mandarinkového, limetkového a cedrového oleje.

Katedrála svatého Petra

Kolínský dóm je nepřehlédnutelným symbolem Kolína. Tato obrovská katedrála je rozhodně nejnavštěvovanější památkou v zemi. Stavěla se více než šest století a s výškou věží 157 m je (po katedrále v Ulmu) druhou největší gotickou katedrálou na světě. Až na vrchol k vyhlídkovému místu je to neuvěřitelných 509 schodů, ale určitě budete rádi, že jste je zdolali, protože výhled odtud je přímo dechberoucí. V katedrále jsou v relikviáři uloženy ostatky biblických Tří králů a jednou ročně je můžete vidět.

Hohenzollern je mostem lásky

Hned za rohem katedrály se nachází most Hohenzollern, významná technická památka města. Byl postaven v letech 1907 – 1911. Je dlouhý 409 metrů a patří k hlavním železničním spojnicím celého Německa. Není uzavřen pro pěší – na jeho „pěší zóně“ najdete domov tisíce visacích zámků (vážících snad přes dvě tuny). Zamilované páry je tu umístí předtím, než odhodí klíč, aby symbolizovali svou nehynoucí lásku.

Muzea, muzea a ještě muzea

Patří-li umění k vašim zájmům, budete v Kolíně jako doma. V impozantním muzeu Ludwigových (převážnou část sbírek věnovali manželé Peter a Iren Ludwigovi) najdete moderní umění – od pop-artu, přes řadu obrazů od Picassa nebo díla německého expresionismu. Muzeum Wallraf-Richartz patří k největším obrazovým galeriím Německa a obdivovat můžete díla od středověku až po impresionismus. V Římsko-germánském muzeu se seznámíte s 2000letou historií města.

Pivní zahrádka Aachener Weiher

Není zahrádka jako zahrádka. Ta nejoblíbenější a nejvyhledávanější je zahrádka „Biergarten am Aachener Weiher“ a jak už název napovídá, je to zahrádka pivní. Najdete ji u jezera Aachener Weiher, v parku Hiroshima Nagasaki. Kromě výjimečného piva oceníte i nádherný výhled na panorama města.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.