+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Freiburg

Destinace — Německo — Freiburg

Zajímavá místa – co ve Freiburgu vidět?

Freiburg je krásné německé univerzitní město na okraji Černého lesa, známé jako nejslunnější roh země. Co vás tady ale dostane ještě víc než všudypřítomné slunce, jsou potůčky s křišťálově čistou vodu (zvané Bächle), které protékají celým městem dlážděnými korýtky. Takže – podlehněte místnímu kouzlu, boty dolů a jde se na prohlídku města!

Největší poklad města

Tou nejkrásnější, a zároveň nejvýraznější dominantou města, je převážné gotická katedrála Panny Marie (Münster Unserer Lieben Frau )celá z červeného pískovce. Švýcarský historik Bruchardt popsal její 116 metrů vysokou věž jako nekrásnější na světě a je těžké nesouhlasit.

Nohy do potůčku a do ruky sklenku vína!

K Freibergu neodmyslitelně patří místní víno. Především proto, že tato oblast Německa je požehnána mnoha hodinami slunečního svitu. Přidáme-li mírné teploty a vynikající půdu, vyjde nám jedna z nejlepších vinařských oblastí Evropy. Během léta se místní farmy proměňují v malé zahradní restaurace, pod rozrostlé stromy ořechů a třešní, farmáři prostřou na dřevěných stolech a podávají vlastní víno a jídlo. Pokud budete místní speciality ochutnávat v centru městečka a slunce bude pálit, vychutnejte si zde tradiční způsob degustování – vychutnávejte víno a nohy chlaďte v potůčkách.

Muzea

Freiburg má několik muzeí, která stojí za návštěvu. Například dětmi oblíbené Muzeum přírody a člověka (Muzeum Natur und Mensch), které kombinuje přírodní historii a rozmanitosti. Muzeum je rozděleno na dobrodružné místnosti podle témat les, voda a louka a jsou místa, kde vyzkoušíte všechny své smysly. Pokud se budete dívat pečlivě, narazíte také na velmi zvláštní Badenův obří žížal nebo včelaře.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.