+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Freiburg

Destinace — Německo — Freiburg

Zajímavá místa – co ve Freiburgu vidět?

Freiburg je krásné německé univerzitní město na okraji Černého lesa, známé jako nejslunnější roh země. Co vás tady ale dostane ještě víc než všudypřítomné slunce, jsou potůčky s křišťálově čistou vodu (zvané Bächle), které protékají celým městem dlážděnými korýtky. Takže – podlehněte místnímu kouzlu, boty dolů a jde se na prohlídku města!

Největší poklad města

Tou nejkrásnější, a zároveň nejvýraznější dominantou města, je převážné gotická katedrála Panny Marie (Münster Unserer Lieben Frau )celá z červeného pískovce. Švýcarský historik Bruchardt popsal její 116 metrů vysokou věž jako nekrásnější na světě a je těžké nesouhlasit.

Nohy do potůčku a do ruky sklenku vína!

K Freibergu neodmyslitelně patří místní víno. Především proto, že tato oblast Německa je požehnána mnoha hodinami slunečního svitu. Přidáme-li mírné teploty a vynikající půdu, vyjde nám jedna z nejlepších vinařských oblastí Evropy. Během léta se místní farmy proměňují v malé zahradní restaurace, pod rozrostlé stromy ořechů a třešní, farmáři prostřou na dřevěných stolech a podávají vlastní víno a jídlo. Pokud budete místní speciality ochutnávat v centru městečka a slunce bude pálit, vychutnejte si zde tradiční způsob degustování – vychutnávejte víno a nohy chlaďte v potůčkách.

Muzea

Freiburg má několik muzeí, která stojí za návštěvu. Například dětmi oblíbené Muzeum přírody a člověka (Muzeum Natur und Mensch), které kombinuje přírodní historii a rozmanitosti. Muzeum je rozděleno na dobrodružné místnosti podle témat les, voda a louka a jsou místa, kde vyzkoušíte všechny své smysly. Pokud se budete dívat pečlivě, narazíte také na velmi zvláštní Badenův obří žížal nebo včelaře.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.