+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Dresden
Destinace — Německo — Drážďany

Zajímavá místa – co v Drážďanech vidět?

Pokud plánujete, které další evropské město poznat, určitě by nemělo chybět hlavní město Saska – Drážďany, patří mezi nejkrásnější a nejdůležitější města v Německu vůbec. Nejlépe je poznáte, když se budete jen tak procházet, bloumat a vychutnávat tu výjimečnou atmosféru, tolik typickou pro Drážďany. Úplně nejkrásnější výhled na panoráma města je z břehu Labe, odtud uvidíte všechny věže, kopule, kostely a paláce. Po celou dobu vás bude určitě napadat, jak je těžké dnes uvěřit, že téměř celé město bylo v roce 1945 zdevastováno bombovými útoky. Po celé roky město zůstalo v troskách, trvalo více než 50 let, než se začalo přestavovat, ale nyní je to úžasné a nádherné místo.

Výhledy Canaletta

Drážďany – to je Florencie na Labi. A přesně tu atmosféru chtěl zachytit slavný malíř Giovanni Antonio Canal, přezdívaný Canaletto. Postavil tedy svůj malířský stojan na nejstarší a jediný historický most Drážďan – Augustův a namaloval svůj světoznámý pohled na Drážďany.

Slavnosti Canaletto – srpen 2018

Právě po Canalettovi jsou pojmenovány jedny z největších slavností Drážďan – oslavy výročí založení města. Letos jsou naplánované od 17. do 19. srpna 2018 a konají se přímo v centru na celkem 15 místech. Program? Nabitý a zdarma! V hudebních a divadelních show vystoupí kolem tisícovky umělců, budete moct ochutnat typické gastronomické speciality a vína. A ani ti nejmenší nepřijdou zkrátka, u kostela Frauenkirche, budou připravené hry, sportovní aktivity a soutěže. Součástí slavností je tradičně i přehlídka flotily Saské paroplavby s devíti historickými parníky. Přehlídka začíná v sobotu v 18:30 na nábřeží Terassenufer a plavba trvá čtyři a půl hodiny. Celou slávu zakončí oblíbený velký ohňostroj v neděli večer, s největší pravděpodobností ve 22 hodin.

Frauenkirche

Právě Freauenkirche, symbol Drážďan, byl během druhé světové války naprosto zničen a padesát let byl jen válečným památníkem. Na lepší časy se začalo blýskat po sjednocení Německa, díky darům z celého světa mohl být z ruin přestavěn a opraven. Dnes tak slouží jako symbol mezikulturního porozumění a svědectví o usmíření. Ideální čas na prohlídku je vždy v poledne, kdy se koná varhanní koncert.

Palác Zwinger

Velkolepý muzejní komplex Palác Zwinger je plný galerií, muzeí a nádvoří. Najdete tady, takové poklady jako ikonu vrcholné renesance Rafaelovu Sixtinskou madonu, sbírku porcelánu Meissner, ale také muzeum matematických a fyzických nástrojů. Také si můžete prohlédnout nádherný areál Zwingeru a obdivovat jeho nádvoří s fontánou.

Semperoper

Na první pohled skutečně nádherná budova v novorenesančním stylu, patří mezi jedno z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších divadel v Evropě. Byla postavena s neuvěřitelnou pečlivostí, Architekt Gottfried Semper při její stavbě velmi dbal na dokonalost provedení, a to nejen na krásu, ale především na zvuk. Akustika Semperoper je tak známá po celém světě a lístky jsou obvykle vyprodány měsíce dopředu.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky k sobě rozhodně patří. Odhalte, proč je budova parlamentu stejně vysoká jako bazilika sv. Štěpána, jejíž dostavby se nedožil ani jeden z architektů. Zjistěte, koho reprezentují sochy na náměstí Hrdinů a jaké dvě části spojuje Řetězový most.

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.