+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Dresden
Destinace — Německo — Drážďany

Zajímavá místa – co v Drážďanech vidět?

Pokud plánujete, které další evropské město poznat, určitě by nemělo chybět hlavní město Saska – Drážďany, patří mezi nejkrásnější a nejdůležitější města v Německu vůbec. Nejlépe je poznáte, když se budete jen tak procházet, bloumat a vychutnávat tu výjimečnou atmosféru, tolik typickou pro Drážďany. Úplně nejkrásnější výhled na panoráma města je z břehu Labe, odtud uvidíte všechny věže, kopule, kostely a paláce. Po celou dobu vás bude určitě napadat, jak je těžké dnes uvěřit, že téměř celé město bylo v roce 1945 zdevastováno bombovými útoky. Po celé roky město zůstalo v troskách, trvalo více než 50 let, než se začalo přestavovat, ale nyní je to úžasné a nádherné místo.

Výhledy Canaletta

Drážďany – to je Florencie na Labi. A přesně tu atmosféru chtěl zachytit slavný malíř Giovanni Antonio Canal, přezdívaný Canaletto. Postavil tedy svůj malířský stojan na nejstarší a jediný historický most Drážďan – Augustův a namaloval svůj světoznámý pohled na Drážďany.

Slavnosti Canaletto – srpen 2018

Právě po Canalettovi jsou pojmenovány jedny z největších slavností Drážďan – oslavy výročí založení města. Letos jsou naplánované od 17. do 19. srpna 2018 a konají se přímo v centru na celkem 15 místech. Program? Nabitý a zdarma! V hudebních a divadelních show vystoupí kolem tisícovky umělců, budete moct ochutnat typické gastronomické speciality a vína. A ani ti nejmenší nepřijdou zkrátka, u kostela Frauenkirche, budou připravené hry, sportovní aktivity a soutěže. Součástí slavností je tradičně i přehlídka flotily Saské paroplavby s devíti historickými parníky. Přehlídka začíná v sobotu v 18:30 na nábřeží Terassenufer a plavba trvá čtyři a půl hodiny. Celou slávu zakončí oblíbený velký ohňostroj v neděli večer, s největší pravděpodobností ve 22 hodin.

Frauenkirche

Právě Freauenkirche, symbol Drážďan, byl během druhé světové války naprosto zničen a padesát let byl jen válečným památníkem. Na lepší časy se začalo blýskat po sjednocení Německa, díky darům z celého světa mohl být z ruin přestavěn a opraven. Dnes tak slouží jako symbol mezikulturního porozumění a svědectví o usmíření. Ideální čas na prohlídku je vždy v poledne, kdy se koná varhanní koncert.

Palác Zwinger

Velkolepý muzejní komplex Palác Zwinger je plný galerií, muzeí a nádvoří. Najdete tady, takové poklady jako ikonu vrcholné renesance Rafaelovu Sixtinskou madonu, sbírku porcelánu Meissner, ale také muzeum matematických a fyzických nástrojů. Také si můžete prohlédnout nádherný areál Zwingeru a obdivovat jeho nádvoří s fontánou.

Semperoper

Na první pohled skutečně nádherná budova v novorenesančním stylu, patří mezi jedno z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších divadel v Evropě. Byla postavena s neuvěřitelnou pečlivostí, Architekt Gottfried Semper při její stavbě velmi dbal na dokonalost provedení, a to nejen na krásu, ale především na zvuk. Akustika Semperoper je tak známá po celém světě a lístky jsou obvykle vyprodány měsíce dopředu.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

Mnichov a památky jinak: Fotbal, BMW a pivo

I Mnichov má památky, při jejichž prohlídkách pánové neusínají přímo za chůze. Jaké že to jsou? Vydejte se do Allianz Areny, domova FC Bayernu Mnichov, objevujte zašlou slávu parku, ve kterém se konaly olympijské hry a poznejte nejstarší historickou památku, kde pivo teče proudem.