+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Berlin

Destinace — Německo — Berlin

Zajímavá místa – co v Berlíně vidět?

Jedete do Berlína jen na skok nebo se pár dnů zdržíte? Vybrali jsme pro vás top 5 míst, která byste neměli minout. Výběr nebyl snadný – toto město má opravdu co nabídnout. Musíte se vrátit, jedna návštěva nebude stačit.

Reichstag ze skla a oceli

Reichstag je místem, kam se všichni turisté nejdříve vydají, když se ocitnou v Berlíně. Neuvěřitelných 8 tun oceli a 3000 m2 skla bylo nutných pro výstavbu Reichstagu, který má symbolizovat transparentnost německé politiky. Budova Říšského sněmu zažila mnoho dějinných zvratů: v roce 1933 se musela vypořádat s požárem a jen o pár let později byla poničena během bitvy o Berlín. Dnes se však může chlubit kupolí, kde si kvůli krásné vyhlídce dávají rande cizinci ze všech koutů světa. Chcete-li se vyhnout tlačenicím, pak si před příjezdem do Berlína prohlídku raději zarezervujte.

Braniborská brána

Braniborská brána není ledajakou bránou, ale je místem, kde se v 18. století při vstupu do Berlína vybíralo mýtné. Na vrcholu brány budí respekt řecká bohyně vítězství, která řídí vůz tažený koňmi. Brána je nepřehlédnutelná a dostanete se k ní, když se vydáte třídou Unter den Linden (Pod lipami) až na Pariser Platz, kde se kromě Braniborské brány nachází i slavný Hotel Adlon., kde bydlela i britská královna Alžběta II. nebo Michael Jackson.

Televizní věž

Velkolepý výhled na německou metropoli se vám naskytne z nejvyššího místa ve městě – známé televizní věže, která se svými 368 metry navíc patří k nejvyšším budovám v Evropě. Televizní věž je také výborným orientačním bodem, ke kterému vždy najdete cestu. Slavnostní otevření proběhlo v roce 1969 a tehdejší komunistická strana měla s věží velké plány. Její výška totiž převyšovala věže všech kostelů, a tím měla být prohloubena její socialistická nadřazenost.

Muzejní ostrov

Srdcem Berlína je pětice muzeí s neocenitelnými sbírkami, které najdete na Muzejním ostrově. Jedním z muzeí je Staré muzeum, z jehož názvu lze uhádnout, že se jedná o nejstarší z pětice muzeí. Toto muzeum má návštěvníky seznámit s antickým uměním prostřednictvím soch bohyň i bohů. Pokud popojdete o kousek dál, narazíte na Nové muzeum, do kterého chodí lidé obdivovat egyptskou kulturu a hlavně bustu královny Nefertiti. Bode Museum vás na chvíli zavede do středověku a představí vám i byzantské umění. Stará národní galerie vám naopak ukáže o něco modernější kousky, a sice obrazy Clauda Moneta či Edgara Degase. Z muzeí, ležících na Muzejním ostrově, je ovšem tím nejnavštěvovanějším Pergamonmuseum, kde je možné obdivovat Pergamonský oltář či umění Babylonské říše, které zastupuje Ištařina brána.

Berlínská katedrála

Berlínská katedrála (Berliner Dom), která byla během 2. světové války zničena a poté opět vystavěna, patří neodmyslitelně k hlavní německé metropoli. Nenechte si ujít prohlídku největšího berlínského kostela, císařské schodiště i kryptu Hohenzollernů, která ukrývá 100 rakví mapujících čtyři století zpátky. Pokud zdoláte 270 schodů na vrchol katedrály, odměnou vám bude nezapomenutelný výhled do všech stran města.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.