+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Savona

Destinace — Itálie — Savona

Zajímavá místa – co v Savoně vidět?

Savona není jen přístav, odkud vyplouvají lodě na okružní plavby po Středomoří. Je to také městečko s čistými plážemi, průzračným mořem a vysokou úrovní služeb. Savona má svou Sixtinskou kapli. Umí uctít oběti válek. A chutná po „chinotti al Maraschino“.

Z přístavu k věžím a pevnosti Priamar

Přístav je výchozím místem pro poznání většiny historických památek. Než ho opustíte, projděte se mezi drahými jachtami i rybářskými bárkami, sledujte, kde se popíjí šampaňské a kde opravují sítě. Zajděte na rybí trhy, vychutnejte si vynikající kávu na zahrádkách početných kaváren. Z dálky upoutá vaši pozornost symbol města, věž Leona Pancalda (nebo také La Torreta). Je věnována památce námořníků, kteří v čele s Magellanem obepluli svět. Nedaleko je další věž, Torre del Brandale z 12. století, která byla nejvyšší z 50 věží městských hradeb a její zvon Campanassa upozorňuje na nejdůležitější události ve městě. Jen pár kroků od Torre del Brandale se nachází pevnost Priamar, která patří k turistickým magnetům města. Byla postavena v 16. století, aby chránila město i přístav. Dnes zde můžete navštívit Archeologické muzeum nebo bývalé vězení.

Sixtinská kaple v Savoně

Ano, je to tak, i Savona má svou Sixtinskou kapli. Ve „městě papežů“ (la città dei Papi), jak se Savoně přezdívá, se totiž narodili hned dva: Sixtus IV. a Julius II. Byli příbuzní, Sixtus IV. byl Juliovým strýcem. „Sixtinskou kapli“ nechal zbudovat Sixtus IV. jako mauzoleum pro své rodiče. Kaple je vyzdobená překrásnými rokokovými freskami a je součástí baziliky di Santa Maria Assunta.

Kam vyrazit za uměním?

Pokud máte zájem o umění, máme pro vás dva tipy: Museo della Ceramica a obrazárna Pinacoteca Civica, oba se nacházejí v paláci Gavotti. Museo della Ceramica je jedno z nejvýznamnějších muzeí keramického umění na světě a svědčí o místní tradici, která zde vládne již více než šest století. Pinacoteca Civica je místem, kde se můžete potěšit mistrovskými díly umělců: Picasso, Miro, Magritte, De Chirico, Twombly, Jorn, Capogrossi a Fontana.

Každý den v 18. h se město zastaví

Je jedno, co má kdo zrovna v plánu, ale každý den, v 18. h se v Savoně všichni zastaví. Jedenadvacetkrát odbije zvon na památníku obětem všech válek „Monumento ai Caduti“ na náměstí Piazza Mameli. Jedenadvacet je písmen v italské abecedě a na jedenadvacet písmen začínají jména obětí. Tuto tradici tiché vzpomínky všichni bezvýhradně dodržují.

Ochutnejte chinotto

V Savoně musíte ochutnat chinotto. Jde o druh citrusu, který připomíná hořký pomeranč, a původně ho dovezl v 16. století savonský námořník z Číny. Plody chinotta se kandují i se z nich vyrábí sirup. Zastavte se v nejstarším obchodě ve městě, Bar Confetteria Besio, na náměstí Piazza Mameli, kde najdete spoustu laskomin, které tu z chinotta vyrábějí. Plody chinotta se také nakládají do maraschina – digestiv „chinotti al Maraschino“ musíte ochutnat.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Keukenhof: do nejkrásnější „zahrady“ světa

Pro milovníky květin je holandský Keukenhof jistě životním snem. Pro všechny ostatní bude návštěva parku novým a jedinečným zážitkem. Na dvaatřiceti hektarech rozkvetou milióny krokusů, narcisů, tulipánů, hyacintů i lilií.