+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Remeš

Destinace — Francie — Remeš

Zajímavá místa – co v Remeši vidět?

Remeš je město, které je spojené s korunovacemi králů i s králem nápojů – šampaňským. Remeš se pyšní několika památkami zapsanými na seznamu UNESCO. Dopřejte si jiskřivé momenty v tomto starobylém městě.

Katedrála Notre-Dame a Smiling Angel

Klenotem evropské gotiky je jistě katedrála Notre-Dame z 13. století, kde se odehrávaly korunovace králů odehrávaly. Najdete ji přímo v srdci města. Její míry jsou: 150-48-81 (délka-šířka-výška). A je tak větší než katedrála pařížská. Čím je výjimečná? Sochami. Je jich totiž 2303! Asi nejznámější z nich je „Smiling Angel“ a jeho zářivý úsměv opravdu nemůžete mezi ostatními přehlédnout. I když byl během první světové války poničen a hlava se pádem z výšky rozbila na několik kusů, podařilo se jej znovu zrekonstruovat. Při pohledu na něj jako byste odezírali z jeho rtů: Nenechte se zlomit. Vždy existuje důvod, proč se radovat! Katedrála je přístupná zdarma.

Palác Tau

Bývalá arcibiskupská rezidence, palác Tau, se nachází hned vedle katedrály Notre-Dame a sloužila jak pro ubytování králů, kteří čekali na korunovaci, tak i k následným oslavám. Dnes je zde Muzeum uměleckých předmětů remešské katedrály a ukrývá mj. “Svatou ampuli (s posvátným olejem)”, používanou při korunovaci francouzských králů a “talisman Karla Velikého”, část sochařské výzdoby a sbírku 17 jedinečných tapiserií.

Bazilika Saint Remi (sv. Remigia)

Bazilika Saint Remi z 11. století, patřící k symbolům kraje Champagne, je zapsána na seznamu UNESCO. Kromě hrobky sv. Remigia ukrývá sbírku vitráží z 12. století, velkolepé nové varhany, které byly dokončeny v roce 2000. Impozantní lustr s mnoha zapálenými svíčkami má zaručit vinařům úspěšný rok.

Bez ochutnávky šampaňského neopouštějte Remeš

Přímo v Remeši sídlí 8 výrobců šampaňského a jejich sklepy si můžete dokonce i prohlédnout. Dilema bude, který z „maisons“ si vybrat: přímo v srdci Remeše se nachází Maison de Charles de Cazanove, hned vedle Maison de Champagne Mumm, pěkně pohromadě jsou Maison de Champagne Taittinger,  Domaine Vranken-Pommery, Maison de Champagne Ruinart a nevynechejte ani Champagne Veuve Clicquot Ponsardin, Maison de Champagne Lanson. Pokud bychom měli doporučit jen jeden z nich, tak Maison de Champagne Mumm, kde je v ceně prohlídky kolem 20 EUR na osobu i ochutnávka (místa se musí rezervovat předem).

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.

Drážďany a památky –  po stopách historie

Drážďany a památky – po stopách historie

Drážďany zažily požár i bombardování, i tak jsou tamní památky opravdovým pojmem. Frauenkirche, symbol válečné zkázy i poválečné obnovy, patří k nejznámějším kostelům v Evropě.