+420 731 222 111 info@eurolines.cz
Gent
Destinace — Belgie — Gent

Zajímavá místa – co v Gentu vidět?

Díky obchodu s textilem patřil Gent v 16. století k nejbohatším městům Evropy. Bohatí měšťané nechali postavit nenapodobitelné kostely, veřejné budovy a velkolepé paláce. Gent má nejvíce chráněných historických památek v zemi. Ale opravdová radost je posedět odpoledne na venkovní zahrádce kaváren, „vmísit se“ mezi místní a vychutnat si šálek kávy nebo sklenici vynikajícího belgického piva.

Katedrála sv. Bavona

Mezi hlavní magnety patří impozantní dílo bratří Van Eyckových, slavný oltář původně z 18 desek „Klanění beránku“ z roku 1432, zachycující výjevy z Bible. Jde o nejčastěji kradené dílo v historii a dodnes bohužel chybí část, která byla ukradena v roce 1934. Katedrála byla průběžně budována celých 500 let, proto ztělesňuje i několik stavebních stylů. Nevynechte prohlídku krypty – se stopami původní stavby z roku 942, stoletými knihami, poháry a dalšími historickými artefakty.

STAM, SMAK, MSK

Muzea, která nesmíte vynechat. STAM, Muzeum města Gent, využívá řadu různých objektů a multimediálních exponátů, aby vás seznámil s historií města. Například? Letecká fotografie města, která je vytištěna na podlaze. SMAK, Muzeum současného umění, se zaměřuje na belgická i mezinárodní díla, která po roce 1945 zahýbala uměleckým světem. Uvidíte díla Andyho Warhola, Francise Bacona po Panamarenka nebo Karla Appela. Po SMAK a STAM navštivte MSK, abyste prozkoumali úplně odlišný umělecký směr. Muzeum je věnováno místnímu (zejména flanderskému) výtvarnému umění a zahrnuje díla od středověku až do 20. století. K nejvýznamnějším patří obraz Hieronyma Bosche Nesení kříže, Rubensův Bičování Krista nebo Portrét kleptomana od Théodora Gericaulta.

De Krook

Na druhou stranu, De Krook, zázrak moderní architektury, nevypadá tak, jak byste možná očekávali od tradiční veřejné knihovny. Nabízí totiž mnohem víc: workshopy, čtenářské skupiny, filozofické debaty, filmové festivaly, koncerty a výstavy o hudbě a technologiích. Skvělé místo pro setkání i jen pozorování lidí.

Hrad Gravensteen

Významná turistická atrakce z 12. století a pýcha obyvatel Gentu je netradičně umístěna uprostřed města. Hrad byl postavený po vzoru křižáckých hradů a sloužil nejprve jako sídlo flanderských hrabat, poté jako soudní budova a v neposlední řadě jako vězení. Prohlédnete si historická brnění, zbraně i mučírnu. Z hradeb je pěkný výhled na město a na dvě gentská nábřeží – Bylinkové (Graslei) a Obilné (Korenlei).

Belgické pivo s bellemanem

Zajděte na pivo. A vezměte s sebou bellemana – zvoníka, který vás provede od hospody k hospodě. Loudáte se? Pobídne vás zvonkem a pokračuje se dál – do některé z bezmála 270 hospod, nabízejících na 250 různých piv. Mezi „the must“ patří pověstná Dulle Griet – dejte si velké pivo (1,2 l) a … hlídejte si botu.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Amsterdam: Králův den

Amsterdam: Králův den

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech.

Berlín a památky – co vidět?

Berlín a památky – co vidět?

Poznejte památky a Berlín v jiném světle. Památky v Berlíně totiž skrývají nejedno tajemství, které je třeba odhalit.