+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Antverpy

Destinace — Belgie — Antverpy

Zajímavá místa – co v Antverpách vidět?

V 15. století byly Antvepry jedním z největších a nejbohatších evropských měst. Dnes jsou druhým největším belgickým městem a po Rotterdamu druhým největším mořským přístavem. Město s pozoruhodnou architekturou, domov vlámského malířského mistra Petera Paula Rubense. Město módy, město diamantů.

Rubenshuis

Zřejmě nejznámější antverpský obyvatel Peter Paul Rubens zde strávil téměř 30 let svého života a svou vilu si sám navrhl v italském stylu. Je zde i ateliér, kde tvořil. Dům je dnes muzeem a je plný umění a artefaktů a poskytuje svědectví o jeho působivém životě.

Hlavní vlakové nádraží

Zatímco většina vlakových nádraží je jen místem příjezdu a odjezdu, Hlavní vlakové nádraží v Antverpách je cílem samo o sobě. Bylo postaveno na počátku 20. století, nádherná železná a skleněná kopule se rozprostírá nad čekárnou a působí velmi vzdušně. Podle mnohých hodnocení patří mezi 5 nejkrásnějších vlakových stanic na světě.

MAS

Největší muzeum v Antverpách je pravděpodobně vizuálně nejpřitažlivější stavbou. Muzeum najdete ve starém přístavu a je koncipováno jako vertikálně vrstvená 60 m věž z kamenných kvádrů obložených červenými pískovcovými deskami. Kolem nich se vinou prosklené ochozy poskytující úchvatný výhled na město. Muzeum přibližuje historii města, jeho obyvatel, řeky i přístaviště.

ZOO

Antverpská zoo je jednou z nejstarších a nejznámějších zoologických zahrad v Evropě. Je to zelená oáza uprostřed města, v blízkosti Hlavního vlakového nádraží. V zahradě žije na 950 různých druhů a 5000 kusů zvířat. Tučňáci se tu mají stejně skvěle jako ve Frísku, sloni a žirafy přebývají v egyptském chrámu, jsou stejně vysoké jako egyptský chrám, v němž zůstávají, a hroši se potápí v růžové vile. Projděte se mezi šimpanzi a gorilami v údolí Velkých opic. Antvepská zoo vás sblíží se zvířaty.

Diamanty …

jsou věčné. Antverpy jsou největším centrem diamantů na světě již více než pět století. Řídí téměř 4/5 trhu se surovými diamanty a polovinu trhu diamantů leštěných. Vyzkoušejte appku „Antverp loves diamonds“, kde se dozvíte např.: Proč se diamanty staly oblíbeným kamenem pro zásnubní prsteny? Víte, že karát váží jako 2 jablková jadérka? Že nejstarší dokument, který ukazuje na existenci obchodu s diamanty v Antverpách, pochází z roku 1447? Jak funguje obchod s diamanty, proč jsou diamantové brusky a leštičky v Antverpách tak renomované? Které historické postavy jsou s diamanty spjaté?

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky – vše, co stojí za to navštívit

Budapešť a památky k sobě rozhodně patří. Odhalte, proč je budova parlamentu stejně vysoká jako bazilika sv. Štěpána, jejíž dostavby se nedožil ani jeden z architektů. Zjistěte, koho reprezentují sochy na náměstí Hrdinů a jaké dvě části spojuje Řetězový most.

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Drážďany a jejich slavný kostel Frauenkirche

Frauenkirche a Drážďany patří neodmyslitelně k sobě. Právě tento luteránský kostel totiž symbolizuje pohnutou historii saské metropole. Jedno z nejfenomenálnějších děl evropského baroka na konci 2. světové války zmizelo z povrchu zemského, spolu s deseti tisíci lidmi.