+420 731 222 111 info@eurolines.cz

Ženeva

Destinace — Švýcarsko — Ženeva

Zajímavá místa – co v Ženevě vidět?

Francouzsky hovořící Ženeva je usazena mezi alpskými vrcholky v zátoce stejnojmenného jezera, ze kterého vytéká řeka Rhôna. Ženevu tak můžete poznat z vodní hladiny – po jezeře jezdí čtyři linky přívozů, které jsou zahrnuté do sítě městské hromadné dopravy. Město je stále majákem diplomacie, sídlí zde mnohé mezinárodní organizace, především hlavní ústředí Červeného kříže a OSN.

Jet d´Eau – vodotrysk, který se stal symbolem Ženevy

Jednou z nejznámějších dominant města je vodotrysk Jet d’Eau, který vznikl vlastně náhodou – při řešení přetlaku v potrubí. Dostřik fontány dosahuje až 140 m a v rychlosti 200 km/h prosviští vzduchem až 500 litrů vody, kterou čerpá z jezera. Proud je tak silný, že je při vetší větrnosti vodotrysk vypínán.

Místo, kde se narodili hodináři

Kde se vlastně v Ženevě vzali hodináři? V 16. století, po reformách Jana Kalvína, se Ženevané museli hodně uskromnit – např. i v oblékání. Odmítli však sundat všechny ozdoby a rozhodli se, že budou nosit aspoň hodinky. A tak se klenotníci změnili na hodináře a vytvořili symbol tradice a přesnosti.

Levý nebo pravý břeh?

Při plánování prohlídky města mějte na paměti, že Ženeva je částí jezera a Rhônou rozdělena. Na pravý břeh Ženevy se vydejte za luxusem, hotely, obchody a nákupy. Naopak levý břeh je plný historie, muzeí a jedinečné atmosféry. Můžete ho projít klidně i pěšky. Vše zajímavé, a co stojí za prohlídku, je v dosahu třiceti minut od starého města, které je v srdci Ženevy. Dominuje mu katedrála sv. Petra, která se stala centrem reformace. Zase vás pošleme nahoru – po 157 schodech na věž, odkud je jedinečný výhled na celé město. Nedaleko, v Parc Bastion, je pak Le mur des Réformateurs – Zeď reformátorů (postavena v letech 1909 – 1917), kde spatříte obrovské sochy Jan Kalvína, Williama Farela, Theodora Bezy a Johna Knoxe. Zeď tak připomíná hlavní události a osobnosti kalvinistické reformace v 16. a 17. století.  

Čokoládová tour po Ženevě

Věděli jste, že si můžete objednat pěší tour a objevit tajemství čokolády? Za tříhodinovou procházku po Ženevě stihnete navštívit 5 továren, kde se s vámi během prohlídek průvodce podělí o všechna kouzla čokolády a ochutnáte ty nejlepší pralinky, lanýže, čokoládové koláče a mnoho a mnoho dalších čokoládových pochoutek. Zažijete také prohlídku malebného starého města a jízdu lodí z jedné banky na druhou.

Autosalon Ženeva

K Ženevě neodmyslitelně patří automobilový svátek – autosalon Ženeva. Více než sto let stará tradice řadí tuto výstavu mezi nejprestižnější v Evropě i na světě.  V březnu (8. 3. až 17. 3. 2019) se uskuteční již 89. ročník: uvidíte nejluxusnější auta světových značek, nové modely, facelifty a veškeré novinky automobilového průmyslu, které tady prezentuje pár stovek vystavujících.

… a něco navíc

Jaké je TAM počasí?

Najdi TAM ubytování!

Pronajmi si TAM auto!

To Europe s.r.o
Strojírenská 259/16, budova 22, 155 21 Praha 5, Zličín
info@toeurope.cz

Zdroje fotografií

© Michael Fokt
© stock.Adobe.com
© Thomas H. Giesick
© To EUROPE
© Tomáš Pokorný

 

Ochrana osobních údajů
Právní upozornění
Cookies

Z našich
cestovatelských tipů